sobota, 30 sierpnia 2014

Letni Bieg Piastów - Jakuszyce

W sobotę 30 sierpnia Polana Jakuszycka  gościła biegaczy rywalizujących w II Letnim Biegu Piastów - Półmaratonie Górskim i Jakuszyckiej Dziesiątce.
     W „Półmaratonie Górskim" zwyciężyła Natalia Grębisz z Siedlec, pokonując dystans 21,2 km w czasie 1 godz. 36 min. 53 sek. Tak jak i przed rokiem najszybszym biegaczem został Piotr Holly - TS Regle Szklarska Poręba, przebiegając  dystans półmaratonu w czasie nowego rekordu trasy wynoszącego od tej pory 1 godz. 19 min. i 17 sek. Półmaraton ukończyły 73 panie i 271 panów.

W drugim z biegów na dystansie 10,6 km w „ Jakuszyckiej Dziesiątce " wystartowały 84 panie i 148 panów. Pierwsze miejsce zajęła  Dominika Jarosz reprezentująca TS Regle Szklarska Poręba. Czas Dominiki 48,19 min. jest nowym rekordem trasy. Drugie miejsce tak jak przed rokiem zajęła Katarzyna Świeca reprezentująca  Team Sport-Fotopress  w czasie  51 min. 55 sek.,  poprawiając swój zeszłoroczny wynik  aż o 3 min. i 5 sek. Katarzyna wygrała również swoją kategorię wiekową. Dwa okazałe puchary  Katarzyny wzbogaciły naszą klubową kolekcję. Jak się okazało, to na tym nie koniec pucharowych zdobyczy. W klasyfikacji branżowej Straży Granicznej, niespodziewanie  zająłem 3 miejsce ulegając dwóm pogranicznikom z Lubania reprezentującym Bieg Piastów -  Komandorowi Biegu Piastów - Dariuszowi Serafinowi oraz Mariuszowi Indykowi.
  W ramach  II LBP rywalizowano również w biegach sprinterskich na nartorolkach terenowych w których wystartowało 24 zawodników. Wspaniała atmosfera i wzorowa organizacja zawodów sprawia że  do Jakuszyc przyjeżdża coraz więcej biegaczy. Był to udany występ naszego Teamu Sport-Fotopress. Myślami jednak jesteśmy już przy zimie. Z niecierpliwością czekamy na pierwszy śnieg i pierwsze starty na nartach.