piątek, 1 czerwca 2018

Wyścig Pokoju Prolog 2018 - Krnov

Norweg RASMUS FOSSUN TILLER wygrał w Krnovie 2 kilometrowy prolog tegorocznego Wyścigu Pokoju pokonując trasę w czasie 2,12,19 min. Drugie miejsce zajął Portugalczyk IVO OLIVEIRA a trzecie  NILS EEKHOFF z Holandii. Najlepszym z reprezentantów Polski był KAMIL MAŁECKI, który finiszował na 18 miejscu. Drużynowo w prologu ekipa z Polski zajęła  9 miejsce.
Zawod Miru – ekipy  – reprezentacja Polski
   Pełna nazwa wyścigu brzmi COURSE DE LA PAIX -  ZAVOD MIRU 2018 GRAND PRIX PRIESSNITZ SPA UCI NATIONS CUPUNDER 23. Na starcie stanęły 22 narodowe ekipy z całego świata. Po raz pierwszy w tym wyścigu wystartowała drużyna afrykańska z Republiki Południowej Afryki. Polacy pod wodzą trenera TOMASZA KIENDYSA  przystąpili do rywalizacji w składzie:  PIOTR PĘKALA, MARCEL BOGUSŁAWSKI, DAWID MIGAS, JAKUB MURIAS i KAMIL MAŁECKI.
Odległe miejsce mistrza świata
   Oczy wszystkich kibiców skierowane były na start aktualnego mistrza świata z Bergen - Duńczyka BJERGA NIKKELA . Mistrz świata ukończył zawody dopiero na 48 miejscu. Sadzę, że Duńczyk pokaże się z dobrej strony na jutrzejszym raczej płaskim i krótkim etapie. Być może stanie na podium.
Dominik Hasek  - pierwszy przejechał trasę prologu
   Gościem honorowym tegorocznego wyścigu jest wybitny hokeista, bramkarz czeskiej reprezentacji - DOMINIK HASEK. Jest on dwukrotnym medalistą olimpijskim - złotym z Nagano i brązowym z Igrzysk w Turynie. Zdobył również srebrny i brązowy medal mistrzostw świata. Występował w zawodowej lidze NHL zdobywając dwukrotnie Puchar Stanleya grając w barwach Detriot Red Wings. Obecnie jest właścicielem firmy produkującej sportowe napoje marki „Smarty”.  Jego firmowy napój jest partnerem wyścigu.