poniedziałek, 28 maja 2018

Martin Koukal na Rejvizie


Martin Koukal - Mistrz Świata w biegu na dystansie 50 km stylem dowolnym
    Martin Koukal  -  mistrz świata w biegu narciarskim na królewskim dystansie  50 kilometrów zainaugurował tegoroczny sezon turystyczny w Rejvizie.  To jemu w asyście starego już Jezioraka przypadł zaszczyt otwarcia symbolicznym kluczem Mechowych Jeziorek, atrakcji turystycznej Rejvizu.


„Chata Ferovka" – gospodarzem Dni Rejvizu
      W sobotę 26 maja o godzinie 15.oo na terenach rekreacyjnych Chaty Ferovka odbyło się uroczyste Odemykani Mechovych Jezirek. W tym roku dokonał tego czeski biegacz narciarski, medalista olimpijski i medalista mistrzostw świata – Martin Koukal. Ceremonia otwarcia odbyła się w asyście Regimentu Gwardii ze Zlatych Hor. Gwardziści jak zwykle dali ognia, demonstrując siłę ognistych salw wypalanych ze swoich muszkietów.  Na licznie przybyłych tu turystów, zarówno dorosłych jak i dzieci czekało wiele atrakcji. Jak zwykle w Czechach przy takiej okazji nie mogło zabraknąć dobrego piwa, jedzenia i muzyki.
Martin Koukal - mistrz stylu dowolnego
      Miałem okazję przeprowadzić krótką rozmowę z Martinem oraz zadać mu kilka pytań, oczywiście związanych z biegami narciarskimi. Martin mieszka w Libercu.  W sezonie 2010-2011 zakończył karierę sportową i starty w zawodach Pucharu Świata. Jeszcze do roku 2014  startował w długodystansowych biegach  narciarskich zaliczanych do FIS Marathon CUP reprezentując klub Silvini Madshus Team, zdobywając w roku 2014 drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tego cyklu. Obecnie jest trenerem męskiej reprezentacji Czech na kontrakcie do 2020 roku. Na moje pytanie czy byłby zainteresowany pracą np. w Polskim Związku Narciarskim odpowiedział dyplomatycznie, że nie miał takiej propozycji. Największe sukcesy narciarskie osiągał biegając stylem dowolnym. Był zawodnikiem wszechstronnym. Sukcesy osiągał w sprintach oraz w  biegach na najdłuższym dystansie 50 kilometrów. Jest dwukrotnym medalistą mistrzostw świata. Złotym, z roku 2003, z Val di Fiemme w biegu na 50 kilometrów i brązowym,  wywalczonym na mistrzostwach świata w Oberstdorfie w sprincie drużynowym. Na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver zdobył medal brązowy w sztafecie 4x10 km.  Martin już w kategorii juniora zdobył  dwa brązowe medale mistrzostw świata  w biegach na dystansie 10 i 30 kilometrów.


Galeria:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz