sobota, 18 listopada 2017

Szukamy śniegu - powitanie zimy - sezon II  Tegoroczną, edycję rajdu narciarskiego „ Szukamy śniegu – powitanie zimy” zainaugurowaliśmy już 18 listopada wycieczką na Paprska, dokładnie miesiąc wcześniej  niż w roku ubiegłym. Co prawda zima nas trochę zaskoczyła w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zresztą  tak naprawdę to już z utęsknieniem na nią czekaliśmy.
Trasa: Papresk  -Smrk - Cesarska Bouda - Velke Vrbno
    Przygotowanie sprzętu na sobotnią wyprawę zajęło kilka godzin. Oczywiście najwięcej czasu wymagało przygotowanie nart. Po zdjęciu ze ślizgów nart smaru konserwującego przyszła pora na pierwsze w tym sezonie smarowanie. Ze względu na panujące warunki: temperaturę +2 stopnie i świeży lekko zmrożony śnieg użyliśmy  pomarańczowego hydrocarbonu firmy Holmenkol. Pierwszą wycieczkę naszego rajdu rozpoczęliśmy  tuż przed schroniskiem Paprsek. Była tu już wystarczająca, 15-centymetrowa pokrywa śniegu, aby móc spokojnie założyć narty  i rozpocząć  pierwszą w tym sezonie  2017-2018 wyprawę narciarską. Pierwszego dnia po pokonaniu czternastu kilometrów w przepięknej zimowej scenerii zadowoleni wracaliśmy do domu, planując kolejne wycieczki.


Rejviz i Pricna na początek grudnia
    Kolejne dwa dni to kolejne wycieczki na narty przeprowadzone w ramach rajdu „Szukamy śniegu – powitanie zimy”.   W  sobotę 2 grudnia  do pobliskiego Rejvizu  trasą do Horni Udoli oraz do Mechovego Jezirka. W niedzielę na Pricny Vrch z dolnej stacji wyciągu narciarskiego Skiareal Pricna w Zlatych Horach. Na całej trasie wyciągu krzesełkowego intensywnie pracowały armatki śnieżne  zwiastując rychłe otwarcie sezonu narciarskiego na tym stoku.

Galeria:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz