niedziela, 12 grudnia 2021

„ Szukamy śniegu – powitanie zimy 2021/22” - sezon szósty

    Sezon narciarski 2021/22 rozpoczęty!!! Tak jak przed trzema laty, pierwsze w  sezonie dwie wycieczki  narciarskie odbyliśmy na trasach w miejscowości  Rejviz w Czechach.

Wszystko zależy od pogody …

    Tak więc w sobotę i niedzielę 11-go i 12 grudnia zainaugurowaliśmy nasz kolejny, klubowy,  szósty już sezon narciarski „Szukamy śniegu – powitanie zimy”.  W tych dniach zostały wyratrakowane  jedynie trasy na łąkach. Dukty leśne te prowadzące na Orlika, do Hornego Udoli czy do Drakova z powodu niewystarczającej ilości śniegu nie były przygotowane. Mimo to właśnie tymi szlakami poruszało się na biegówkach wielu  turystów.  Na łąkach można było spotkać trenującą wyczynowo młodzież z Jesenickiego klubu „Ski Feniks Jesenik Team” oraz wielu innych biegaczy wykorzystujących każdy dzień i każdą nadarzającą się okazję na trening. Prognozy pogody są niekorzystne. Nie wiadomo jak długo utrzyma się tutaj śnieg i kiedy ponownie będziemy mogli  pojechać na biegówki na Rejviz ???

Najlepsze na coronawirusa są LEKI ...

   Tak, właśnie LEKI. Dosłownie i w przenośni. LEKI to marka profesjonalnych kijów narciarskich jakich używa nasz  team  dzięki uprzejmości  i pomocy firmy dystrybującej produkty tej marki w Polsce. Niemniej najskuteczniejszym antidotum na panującą już od dwóch sezonów tzw. pandemię jest inne, naturalne LEK-arstwo;  świeże powietrze, odpowiednie LEKI, no i koniecznie do tego nieodzowna  para nart. Jest to recepta, której nie przepisze nam żaden lekarz. A żaden  NFZ nie wystawi nam takiego skierowania.  Wystarczy jedynie trochę własnej inwencji oraz  odrobina dobrej pozytywnej woli – a będzie to gwarancją na to - że już nic nas nie zaboli. Mamy nadzieję, że tej zimowej zabawy nie popsują nam po raz kolejny politycy. Pamiętamy ich idiotyczne zakazy sprzed  roku.  Dzisiaj to chyba sami sobie nie dowierzają,  że  wtedy zakazali nam  wstępu do lasów, do parków na stoki i trasy narciarskie.  Pozamykali nam granice odcinając nas od możliwości korzystania z tras biegowych w Czechach.

Galeria:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz