sobota, 5 marca 2022

46 Bieg Piastów. W cieniu agresji Rosji na Ukrainę.

 

     Dojście Putina do władzy  mogło oznaczać tylko tyle, że 144 milionom Rosjan bez ich wiedzy usunięto mózgi. Dzisiaj świat widzi zbrodniczą, putinowską Rosję jako kolejne po Związku Radzieckim – imperium zła. 40 lat temu w marcu 1983 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Ronald Reagan nazwał w swoim słynnym przemówieniu Związek Radziecki  „ imperium zła „  Tym wystąpieniem Reagan dał symbolicznie początek ostatniej fazie zimnej wojny, fazie która ostatecznie doprowadziła do rozpadu Związku Radzieckiego w grudniu 1991 roku. Miejmy nadzieję że i to kolejne „ putinowskie imperium zła” dokona niebawem swego nędznego żywota.

     

     Podobnie jak przed rokiem zdecydowaliśmy się na start w 46 Biegu Piastów również na najkrótszym  dystansie. Pomimo panujących jeszcze pewnych obostrzeń epidemiologicznych mogliśmy, tak jak przed laty wystartować z Polany Maliszewskiego w tradycyjnej formule ze startu wspólnego. No może niezupełnie  ze startu wspólnego. Ponad sześciuset biegaczy startujących na dystansie 6 kilometrów  zostało  przydzielonych do  4 sektorów  startowych.

      Biorąc pod uwagę  ubiegłoroczne  czasy uzyskane przez  nas na dystansie  6 km nie do końca rozumiem wszystkie kryteria jakimi kierowali się organizatorzy zawodów przydzielając sektory w tegorocznym biegu. Zasłużenie i to nie podlega żadnej dyskusji  z  pierwszego sektora na trasę wyruszyła Katarzyna dla której był to już 18-ty start w Biegu Piastów.

    Natomiast dla mnie i Elżbiety typowych biegaczy rekreacyjnych  sektor startowy tak naprawdę nie miał żadnego znaczenia.  Nie mniej jednak biorąc pod uwagę nasze wyniki z 2021 roku byliśmy niemal pewni, że wystartujemy razem z tego samego sektora. Niestety zostaliśmy rozdzieleni otrzymując odpowiednio sektor 2 i sektor 4.  Jedynym logicznym wytłumaczeniem przyznania mi wyższego sektora  mógłby być  inny mocny argument  a mianowicie mój „staż” czyli ilość startów w Biegu Piastów.  W tym przypadku  liczby w stosunku 17 : 1 przemawiają zdecydowanie na moją korzyść. Dla Elżbiety był to dopiero drugi start w Biegu Piastów a pierwszy ze startu wspólnego. Mieliśmy pewien pomysł  na ewentualną wzajemną pomoc  sobie w trakcie biegu. Pomysł nie wypalił.  Zawody ukończyliśmy i jest OK.

 Team Sport-Fotopress – dwa zwycięstwa w kategoriach branżowych

    Najwyżej z naszego teamu „Sport-Fotopress” została sklasyfikowana Katarzyna. Z  czasem 33 minuty i 46 sekund  zajęła 26 miejsce.  Już po raz czwarty zwyciężyła w kategorii branżowej księgowych. Wcześniej, dwa razy zwyciężała na dystansie 30 km stylem dowolnym i dwa razy na dystansie 6 kilometrów klasykiem. Elżbieta ukończyła zawody na 170 miejscu w czasie 54 minut i 39 sekund.  Mój rezultat 42,24 min. pozwolił na zajęcie dopiero 255 miejsca w klasyfikacji generalnej mężczyzn.  Z otrzymanego po biegu SMS-a dowiedziałem się o zwycięstwie  w klasyfikacji Straży Granicznej.  Było zdziwienie, zaskoczenie i trochę śmiechu.  Obecnie wielu moich kolegów ze Straży Granicznej nie mogło przyjechać do Jakuszyc. W tym trudnym czasie  pełnią ciężką, niebezpieczną i odpowiedzialną służbę w ochronie granicy.   Z całego serca życzę im oby jak najprędzej wrócili na trasy narciarskie i do rywalizacji w kolejnym Biegu Piastów.

Galeria:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz