sobota, 20 maja 2023

Pivovarska Ctvrtka - 23 edycja trekkingu Holby


 Drżte krok s Holbou

   Trzecia sobota maja w Hanusovicach należała  tradycyjnie już do marszu pod nazwą Pivovarska Ctvrtka. W tym dniu - 20 maja na 9 tras  Pivovrskiej Ctvrtki  wyruszyło 3546 uczestników.  Jak podają statystyki organizatorów wśród startujących było 527 dzieci oraz 243 seniorów po 70-tce, biorących udział w marszu niekoniecznie tylko na tych najkrótszych dystansach.

 Rekordowa sprzedaż piwa – cenowa wpadka Holby

     Jeszcze inne statystyki podają, że  spragnieni wędrowcy wypili tego dnia ponad 16 tysięcy zimnych piw !!!  -  jest  to po przeliczeniu i nie może być inaczej  jak 560 tysięcy czeskich  koron. Inaczej mówiąc „przepite„ ponad pół miliona koron.  Spore osiągnięcie browaru, niewątpliwy sukces i rekord.  Dziwić może  inny aspekt tego rekordowego zysku browaru.!!!  Oczywiście cena piwa  sprzedawanego w tym  szczególnym dniu turystom po 35 koron. To samo piwo w sklepie można kupić za połowę tej ceny.  To niechlubny rekord organizatorów. Moim zdaniem  Browar Holba, organizator imprezy, windując cenę swoich piw, przegiął na całego. 

 Ustawa o wychowaniu w trzeźwości – „do perdeli” -  jak to mówią Czesi

   Jaki reżim piwny ???  Słońce przygrzewało niemiłosiernie, temperatura przekraczała 27 stopni Celsjusza a człowiek nie wielbłąd i napić się musi… niestety, jak to mówią Czesi – takie są prawidła tego pochodu. Start w browarze. Na trasach liczne punkty w których serwowano specjały HOLBY  skutecznie umożliwiały „spragnionym wędrowcom” gasić pragnienie i uzupełniać niedobory chmielu w organizmie a tym samym pomagały dotrzeć  wszystkim w przyzwoitej formie do mety czyli ponownie do browaru… 

    Jest to już nasz czwarty, klubowy  trekking w Hanusovicach. Tym samym mamy zaliczone wszystkie trasy w Hanusovicach.  Zaczynaliśmy od tej najkrótszej ośmiokilometrowej, kolejną była  dwunastka, szesnastka a w tym roku ta najdłuższa na dystansie  22 kilometrów. Pozostaje nam jeszcze zaliczenie 5 tras prowadzących do Hanusovic z Kralików, Velkich Losin i Sumperka. Będzie  to trochę skomplikowane logistycznie w związku z zapewnieniem powrotu do miejsca startu. Przy odrobinie pomysłu  wszystko jest do ogarnięcia.

Galeria:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz