piątek, 31 marca 2023

Sezon narciarski 2022 - 2023. Podsumowanie......

 


    Tak na dobrą sprawę to nie wiadomo kiedy ten sezon się rozpoczął a kiedy zakończył. Kaprysy minionej zimy nie pozwolą mi podać konkretnych dat. Bywały wyjazdy na biegówki , które niestety kończyły się po kilku minutach jazdy slalomem pomiędzy kretowiskami , trawą lub wystającymi kamieniami. Zdarzały się i takie wyjazdy zwłaszcza na trasy koło  Jesenika po których niemożliwe było poruszanie się na biegówkach ze względu na ich całkowite zlodowacenie. Po kilku latach publikowania  dwóch  cyklicznych fotorelacji; pierwszej z  inauguracji sezonu narciarskiego i drugiej kończącej nasz klubowy sezon narciarski - zaprzestaję tej formy publikacji a skupię się jedynie na podsumowaniu całego sezonu narciarskiego w jednej fotorelacji.

47 Bieg Piastów – Memoriał im. Stanisława Michonia


   Jest to jeden z biegów  Festiwalu Biegu Narciarskich rozgrywanych w ramach Biegu Piastów na dystansie 15 km klasykiem.  Bieg rozgrywany jest ku czci Staszka Michonia, pierwszego zwycięzcy Biegu Piastów w roku 1976, który wygrywał  Bieg Piastów jeszcze dwukrotnie, w roku 1978 i 1985.

      Katarzyna ukończyła te zwody w czasie 1,32,16 - zajmując 34 miejsce w kategorii kobiet i 10 miejsce w  kategorii wiekowej. Bieg ukończyło 513 biegaczy w tym 134 panie. Na wysokiej 8 pozycji bieg ukończyła Dorota Dziadkowiec-Michoń, małżonka Staszka Michonia  a jego syn Mariusz zajął 24 miejsce. Staszka poznałem w Jakuszycach. Również ostatni raz miałem okazję spotkać się z nim na Polanie Jakuszyckiej w maju 2015 roku na imprezie organizowanej z okazji 80 urodzin Juliana Gozdowskiego.

Rejviz, Słoneczny Jar w Głuchołazach, Jesenik, Paprsek , Zieleniec i Jakuszyce

To właśnie w tych miejscowościach korzystaliśmy najczęściej z tras biegowych.  Bywało różnie, warunki do biegania dyktowała pogoda a nie ratrak. Na naszych lokalnych trasach kopce kretów były codziennością. Żartowaliśmy nawet,  że  czasami można dostrzec ich zdziwione miny i przerażenie w oczach na widok pędzących narciarzy. Najlepszym w sezonie okazał się nasz tygodniowy wypad do Szklarskiej Poręby, oczywiście już po Biegu Piastów. Tu odkryliśmy nową trasę „ Czarny Kamień  resort & SPA „ prowadzącą z osiedla Huta do Jakuszyc  wzdłuż  rzeczki Kamiennej z możliwością odbijania  na inne mniej uczęszczane szlaki narciarskie prowadzące w urokliwe zakątki Izerów. Jednym z tych szlaków była niewątpliwie oznakowana trasa narciarska do Białej Doliny do urokliwej chaty „U Rumcajsa”, którą wszystkim polecamy.

Galeria:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz