sobota, 18 maja 2024

Pivovarska Ctvrtka 1974 – 2024 – pół wieku chodzenia


    Jubileuszowy  Browarowy Czwartek odbył się w sobotę 18 maja 2024 r. Do wyboru było 9 tras o różnym stopniu trudności. Każda z nich kończyła się w Browarze Holba, gdzie na spacerowiczów i turystów czekał bogaty program rozrywkowy a także  piwo Pivovarská 14, uwarzone specjalnie przez hanušovickiego browarnika z okazji 50-lecia Pivovarskiej Čtvrtki.

Trochę historii ….


    Pierwsza edycja Browarniczego Czwartku odbyła się w 1974 roku w ramach obchodów 100-lecia Hanuszowickiego Browaru i wzięło w niej udział 39 entuzjastów pieszej górskiej turystyki . W ciągu 50 lat istnienia Čtvrtki  trasy  przeszło prawie 60 000 uczestników. Ten popularny marsz zalicza się do największych imprez turystycznych na Morawach, w którym co roku uczestniczy około 4000 turystów. Największa frekwencja była w 2019 roku. Wtedy wędrówkę ukończyło 4237 osób. Nasz Team Sport-Fotopress też może poszczycić się pewnym jubileuszem. Wystartowaliśmy w tej imprezie po raz piąty a w sumie reprezentowało nasz klub dwudziestu przyjaciół, jedynych przedstawicieli z Polski.

 150 lecie browaru Holba i pół wieku chodzenia

   „Browarowy  Czwartek” - / Pivovarska Ctvrtka / to nie współzawodnictwo i rekordy. To wspaniała zabawa  i dobre samopoczucie oraz cudowna przyroda a przede wszystkim wyborne piwo. Dotychczasowa tradycja potwierdza, że ​​koncepcja wycieczki jest świetna i trafiona co  tegoroczny,  jubileuszowy, 50-ty rajd tylko to udowodnił. Z tej to też okazji browar uwarzył specjalne piwo  Pivovarská 14”, chmielone na zimno z unikalnymi chmielami Saturn, które dzięki 50 jednostkom IBU wyróżniało się od innych piw Holby wyraźną goryczką. Co tu dużo mówić, nasz wspólny, klubowy toast w pełni to potwierdził !!!

Galeria:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz