niedziela, 2 czerwca 2024

Wyścig Pokoju 2024 – ZAVOD MIRU 2024 - 4 etap

Tak jak i przed rokiem wyścig kolarski Zavod Miru wygrał reprezentant Francji. W roku 2023 triumfował Antoine HUBY. W tym roku na najwyższym podium w klasyfikacji końcowej stanął jego rodak Brieuc ROLLAND, który przed dwoma tygodniami zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rozgrywanego w Polsce wyścigu ORLEN Nations Grand-Prix. Zresztą wyścig Orlenu wygrał również inny reprezentant trójkolorowych Mathys RONDEL

4 Etap  Sumperk – Jesenik  126 km

Ostatni, deszczowy etap wyścigu zdominowali reprezentanci Holandii. Pierwszym na mecie w Jeseniku z 28 sekundową przewagą nad peletonem był Wessel MOURIS. Drugie miejsce wywalczył najszybszy z peletonu Francuz Paul MAGNIER a, trzecie kolejny Holender Tibor DEL GROSSO. Najlepszym z Polaków na ostatnim etapie był  Kacper GIERYK – 19 miejsce.

Klasyfikacja drużynowa  -   1 miejsce reprezentacja Francji

Przyzwoite 7 miejsce reprezentacji Polski po ubiegłorocznym blamażu kiedy to byli sklasyfikowani na ostatnim miejscu pozwala mieć nadzieję na przyzwoite starty w przyszłym roku. Może na miejsca w pierwszej dziesiątce na etapach a może nawet jakieś podium. Optymizmem napawa 12 miejsce Kacpra GIERYKA w generalce i trzy jego miejsca w pierwszej 20-tce na etapach.