poniedziałek, 25 stycznia 2016

Puchar Świata w Skokach Narciarskich Zakopane - Konkurs Indywidualny    Drużynowy konkurs skoków PŚ w Zakopanem rozgrywany był dopiero po raz czwarty. Do tej pory dwukrotnie triumfowali Słoweńcy i raz reprezentanci Niemiec. Tegoroczny  wygrali faworyzowani Norwegowie – mistrzowie świata w lotach, występujący tu na Wielkiej Krokwi  w składzie:  A. Fannemel, A. Stjernen, A. Tande i K. Gangnes. 
    Drugie miejsce zajęli zawsze mocni Austriacy  S. Kraft, M. Poppinger, M. Fettner i M. Hayboeck. Na najniższym stopniu podium ku radości wszystkich kibiców stanęli reprezentanci Polski, zawodnicy dwóch zakopiańskich klubów –  AZS-u Zakopane:  Andrzej  Stękała i  Maciej  Kot oraz KS Eve-nement Zakopane:  Stefan Hula i Kamil Stoch. Po drużynówce wszyscy liczyli że nasi piłkarze ręczni walcząc na Mistrzostwach Europy zrewanżują się w pewien sposób Norwegom za skoki i wygrają z reprezentacją tego kraju doprowadzając do remisu  tej  sobotniej konfrontacji polsko- norweskiej. Niestety, także nasi szczypiorniści musieli w tym dniu  uznać wyższość Norwegów i z wyniku 1:0 zrobiło się dwa do zera na korzyść naszych gości.


„Eve-nement” kwalifikacji…
     Piątkowe kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego zawodów Pucharu Świata wygrał Kamil Stoch skacząc na odległość 134m. Drugie miejsce zajął Stefan Hula skacząc 2,5 metra bliżej od Kamila. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że obydwoje są reprezentantami  tego samego klubu - KS Eve-nement z Zakopanego. W konkursie indywidualnym zobaczymy dziewiątkę biało – czerwonych. Kwalifikacji nie przebrnęli niestety Murańka, Miętus i Kłusek.


Kraft zwycięzcą na Wielkiej Krokwi
    Austriak Stefan Kraft zwyciężył w niedzielnym, indywidualnym konkursie skoków, wyprzedzając swego reprezentacyjnego kolegę Michaela Hayboecka oraz lidera klasyfikacji generalnej PŚ, Słoweńca Petera Prevca, który prowadził po 1 serii i najdłuższym 140 metrowym skoku. Peter w serii finałowej po problemie na progu lądował zaledwie na 125 metrze.  Ta nieudana próba pozwoliła Słoweńcowi stanąć zaledwie na trzecim stopniu podium.  Zwycięstwo Krafta jest 10 zwycięstwem austriackiego skoczka na Krokwi w Zakopanem. Zwyciężali tu jego znani i utytułowani rodacy – Andreas Goldberger, Stefan Horngache, Martin Hollwarth, Wolfgang Loitzl i 5-krotny triumfator Gregor Schlierenzauer. Niedzielne zawody oglądał Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką w towarzystwie Ministra Sportu Witolda Bańki.

Galeria:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz