niedziela, 6 marca 2016

Halowe Mistrzostwa Polski - Toruń 2016


      Przez dwa dni Arena Toruń chciało by się powiedzieć dumnie, gościła najlepszych polskich lekkoatletów walczących o medale Mistrzostw Polski Seniorów. Niestety tak nie było. Sezon przedolimpijski zwłaszcza ten  halowy traktowany  jest  przez lekkoatletów różnie. Wielu zawodników nie startuje w ogóle w  hali, niektórzy sporadycznie a jeszcze inni  wykorzystują każdą okazję do startu w zawodach czy mistrzostwach. 

     Igrzyska olimpijskie w Rio to najważniejsza tegoroczna impreza. Potencjalni kandydaci do medali w Brazylii realizują swoje własne plany treningowe. Dlatego na absencji jednych, korzystają drudzy, jeśli chodzi o medale. Miało to też niestety swoje przełożenie także  na uzyskiwanych wynikach i sportowym poziomie mistrzostw, poziomie o których chciałoby się jak najszybciej zapomnieć. Co prawda oglądaliśmy na starcie 60-tych HMP  kilka gwiazd polskiej lekkiej atletyki, walczących z różnym skutkiem o minima na HMŚ w Portland oraz o miejsca na podium. Jednak większość konkurencji była obsadzona sporadycznie. Startowało po kilku zawodników -  więcej liczyły np. składy sędziowskie poszczególnych konkurencji.  Z czasem 1 minuta i 58 sekund  można było zostać mistrzem Polski seniorów w biegu na 800 m. Taki wynik  pozwoliłby złotemu medaliście HMP seniorów zająć dopiero 16 miejsca na zakończonych niedawno MP, ale juniorów.
   W Toruńskich mistrzostwach startowała skromna  9-osobowa  ekipa  naszego województwa  reprezentująca dwa  kluby  – AZS-KU Politechniki Opolskiej i LUKS Korfantów. Nasi lekkoatleci zdobyli  3 medale. Brązowe  krążki wywalczyły panie – Barbara Niewiedział z Korfantowa w biegu na dystansie 3000m oraz Katarzyna Siewruk z Opola w biegu na dystansie 60m ppł.  Medal srebrny w skoku wzwyż zdobył Wojciech Theiner z AZS-u Politechniki Opolskiej.
Galeria:

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz