niedziela, 26 czerwca 2016

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie - Sobótka 2016

Rafał Majka został mistrzem Polski elity mężczyzn w wyścigu ze startu wspólnego. Jest to jego pierwszy zloty medal MP w wyścigu elity. Na trudnej, selektywnej trasie o długości 222 km i po pasjonującym finiszu pokonał on Marka Rutkiewicza, z którym jechał w decydującym odjeździe przez ponad 50 finałowych kilometrów. Trzecie miejsce zajął kolega klubowy Rutkiewicza - Sylwester Janiszewski obaj to reprezentanci Klubu Wibatech Fuji.

Jak trudny był to wyścig niech świadczy fakt, że z grona startujących 75 kolarzy, linię mety osiągnęło tylko 25 a, ostatnim którym ją minął był Michał Kwiatkowski, mistrz świata z Ponferrady. Michał stracił do Rafała Majki 11 min i 58 sekund. Aktualny Mistrz Polski podczas dekoracji i konferencji prasowej był bardzo zrelaksowany i uśmiechnięty. Z dużym poczuciem humoru odpowiadał na pytania związane z planami na dalszą część sezonu oraz startem w wyścigu Tour de France i Igrzyskach Olimpijskich w Rio.
    "Najlepiej czuję się w jeździe po górach. W Świdnicy może nie ma takich długich i ciężkich podjazdów jak w Alpach, ale i tak było bardzo ciężko. Selekcja się dokonała i łatwo nie było. Wróciłem w piątek ze zgrupowania w górach i dziś dałem z siebie wszystko. Wszystkim kibicom dziękuję za doping. Gdy jedzie się i słyszy swoje nazwisko - to wspaniałe uczucie. Proszę wszystkich o trzymanie za mnie kciuków podczas Tour de France. Tam postaram się zrobić show"
 – no to trzymamy kciuki - mocno, mocno zaciśnięte.