niedziela, 11 września 2016

Korona Sudetów zdobyta


     Korona Sudetów jest odznaką turystyczną ustanowioną w 2001 roku przez Komisję Turystyki Górskiej Oddziału Wrocławskiego. W pierwszym roku Koronę Sudetów zdobyło tylko 2 śmiałków. Zdobywcy Korony muszą dokonać wejścia na najwyższe szczyty 22 pasm górskich Sudetów, leżących na styku granic – PolskiCzech i Niemiec.
   Do końca 2016 roku zdobyto 846 odznak, kilka z nich trafiło ponownie do tych samych osób. Rekordzistą wśród nich jest Jan Suchecki z Lubina, który już dziesięciokrotnie wpisał się na listę zdobywców Korony Sudetów.
    Przeglądając wykaz zdobywców Korony Sudetów nie sposób uciec od pewnych statystyk. Mnie najbardziej zainteresowała ta dotycząca naszego województwa. Najwięcej bo aż 16 razy na listę zdobywców Korony Sudetów wpisali się  mieszkańcy Prudnika w większości członkowie miejscowego PTTK. Drugie pod tym względem jest Opole z 9 odznakami, a trzecie Kędzierzyn- Koźle - 8 odznak.
   Dzięki naszemu Teamowi „Sport-Fotopress” reprezentowanemu przez Elżbietę, Katarzynę i Edwarda członkom PTTK Prudnik, pierwsze 3 odznaki w 16-letniej historii Korony Sudetów, niestety powędrowały do Głuchołaz. Na liście zdobywców Korony Sudetów zajmujemy odpowiednia pozycje od 856,857 i 858. Pierwszy szczyt, oczywiście najbliższą nam Pricną zdobyliśmy już 8 maja 2002 roku a ostatni 11 września 2016 roku była to Jagodna.
Galeria:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz