sobota, 21 września 2019

XXII Konferencja PZN- Kraków      XXII Konferencja PZN i Akademii Trenerskiej odbyła się  w dniach od 18-21 września w Krakowie. Miała nieco inny, bardziej uroczysty charakter od tych szkoleń przeprowadzanych poprzednimi laty w COS w Szczyrku, bowiem odbywała się w czasie i w trakcie obchodów 100-lecia PZN. Dla mnie udział w tegorocznej Konferencji był też małym jubileuszem, ponieważ już po raz dziesiąty byłem uczestnikiem szkoleń i warsztatów trenerskich organizowanych przez PZN,  jako jedyny przedstawiciel z Opolszczyzny.


    W programie konferencji były warsztaty trenerskie przeprowadzone przez AT z Warszawy obejmujące 5 tematów z zagadnień: planowania, prowadzenia i nadzorowania treningu, planowania i regulacji obciążeń treningowych, efektywnej komunikacji w mikro-treningu, kształtowaniu koordynacji ruchowej na różnych etapach treningu sportowego, planowania i regulacji obciążeń treningowych w mikrocyklu treningowym oraz monitorowania i planowania obciążeń mięśni szkieletowych treningiem oraz zastosowania ich efektywnej regeneracji.


Kolejne dwa dni to szkolenia przeprowadzone przez PZN i omawiane tradycyjnie tematy związane z zakresu zwalczania dopingu w sporcie, wibroterapii, monitorowania treningu w konkurencjach wytrzymałościowych, z zakresu prawidłowego stosowania obciążeń treningowych młodych biegaczy narciarskich oraz tematy związane z narciarstwem alpejskim i snowboardem. Zapoznano słuchaczy z nowym systemem kwalifikacji sportu młodzieżowego w Polsce, oraz wizytowaliśmy nowe laboratorium diagnostyki motoryki w AWF Kraków.

 Galeria:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz