czwartek, 8 sierpnia 2019

Tour de Pologne 2019 - V etap Bielsko-Biała


     Luka Mezgec wygrywa 5 etap TdP w Bielsku. To już jego drugie, etapowe zwycięstwo podczas tegorocznego 76 Tour de Pologne UCI World Tour. Słoweniec reprezentujący team Mitchelton-Scott był również najszybszy na mecie 2 etapu w Katowicach. Po pięciu etapach zajmuje wysokie 3 miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu.
Etap V  Wieliczka – Bielsko-Biała
     Był to etap o długości 154 kilometrów. Na metę przyjechała grupa kilkudziesięciu kolarzy. Najszybszym na finiszu był Luka MEZGEC – Mitchelton-Scott. Drugie miejsce zajął  Eduard PRADES z Movistaru a trzecie Ben SWIFT z Team Ineos. Najlepszym z Polaków był Rafał MAJKA - Bora Hansgrohe, który przyjechał na metę na szóstej pozycji.
Pascal Ackermann nadal lideruje peletonowi
Do szóstego etapu w żółtej koszulce lidera  Carrefour wystartuje ponownie niemiecki kolarz Pascal ACKERMANN, reprezentant Bory-Hansgrohe.  Po pięciu etapach liderami  poszczególnych klasyfikacji są:
-    Najlepszy Góral   " Tauron "  -  Rodrigo CONTRERAS  -  Astana
-    Najlepszy Sprinter   " Lotos " -  Pascal ACKERMANN  -   Bora-Hangrohe
-    Najaktywniejszy Zawodnik   " Lotto "  -  Charles PLANE  -   Novo-Nordisk
-    Najwyżej Sklasyfikowany Polak   " Lotos "  -  Szymon REKITA  -   Reprezentacja Polski
Jutrzejszy, typowo górski etap z Zakopanego do Kościeliska z całą pewnością pozmienia wszystkie klasyfikacje wyścigu. Poznamy również nowego lidera wyścigu, kolejnego właściciela żółtej koszulki. Może to będzie Rafał Majka...
 Wyścig jedzie dalej - pamięć o Bjorgu trwa
Dzisiaj na trasie wyścigu, na pętlach w Bielsku oraz na mecie pojawiło się wiele akcentów upamiętniających Bjorga Lambrechta. Był to jego numer startowy „143” licznie eksponowany przez fanów kolarstwa, banery z jego podobizną, transparenty oraz plakaty. Wyścig trwa dalej. Pamięć o Bjorgu nigdy nie zagaśnie. Przed rozpoczęciem dzisiejszego etapu pojechaliśmy do miejscowości Bełk, gdzie przedwczoraj rozegrała się ta tragedia. W miejscu w którym doszło do wypadku paliły się jeszcze znicze. Świadkowie zdarzenia opowiadali o wypadku. Ich relacje niekoniecznie pokrywają się z wersjami jakie podają środki masowego przekazu. Sądzę, że niebawem poznamy szczegółowe, okoliczności tego tragicznego wypadku.
Galeria:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz