wtorek, 6 sierpnia 2019

Tour de Pologne 2019 - Przerwany Wyścig - Bjorg Lambrecht

      Bjorg LAMBRECHT urodził się 2 kwietnia 1997 roku w Gandawie w Belgii. W Insbruku w 2018 roku zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata Orlików w wyścigu ze startu wspólnego. Dwa lata wcześniej był srebrnym medalistą mistrzostw Europy. Karierę sportową rozpoczął w roku 2015 od zdobycia tytułu mistrza Belgii. W kategorii juniora i orlika wygrywał wiele wyścigów. Później startując w gronie seniorów, elicie światowego kolarstwa wielokrotnie stawał na podium wyścigów etapowych i znanych klasyków. Jeździł w zawodowej grupie kolarskiej LOTTO SOUDAL. W barwach tej grupy wygrywał klasyfikacje młodzieżowe oraz górskie zawodów kolarskich zaliczanych do kategorii World Tour. W roku 2018 wystartował w Hiszpańskiej Vuelcie, zajmując na  trzech etapach miejsca w pierwszej dziesiątce.


Malutki kolarz z wielkim sercem do walki


    Właśnie takim zapamiętałem go z Wyścigu Pokoju – Grand Prix Priessnitz SPA. Pamiętam jak w pierwszym swoim starcie w wyścigu, w 2016 roku, wygrał ostatni etap z metą w Jeseniku przy SPA Priessnitz, zajmując 4 miejsce w klasyfikacji końcowej tej imprezy. Rok później był już najlepszy, był gwiazdą wyścigu. Zdecydowanie wygrał najtrudniejszy z etapów z metą na Mravenecniku (1310 mnpm). Wygrał również cały wyścig, wygrał klasyfikację punktową a wraz z kolegami z reprezentacji Belgii klasyfikację drużynową.


Ostatni wyścig - ostatni etap - ostatni numer startowy  "143"
     Śledziłem Jego karierę w zawodowym peletonie. Zawsze mu kibicowałem. Cieszyłem się z jego sukcesów i sukcesów innym młodych kolarzy poznanych  podczas Wyścigu Pokoju. Spędzałem wiele godzin przed telewizorem  oglądając relacje z wielu wyścigów. Oglądałem również  wczorajszą transmisję telewizyjną z 3 etapu Tour de Pologne. Wiedziałem o upadku Bjorga. Ale nawet przez myśl mi nie przeszło, że ten tak niewinny z pozoru upadek może okazać się tak tragicznym w skutkach. W tak dziwnych okolicznościach, przypadkowy upadek odebrał życie młodego, sympatycznego i lubianego kolarza i przyjaciela. Żegnamy go z wielkim smutkiem i żalem, współczując rodzinie i bliskim.   
Galeria:
Zwycięstwo na etapie z metą na Mravenecniku - 2017

Wygrana na ostatnim etapie Wyścigu Pokoju w Jeseniku - 2016


Polscy kibice pamiętają o BJORGU 


Miejsce tragicznego zdarzenia


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz