środa, 9 sierpnia 2017

XXI Mistrzostwa Świata Modeli Klasy F3B - Mikukovice 2017


Mikulovice gospodarzem Mistrzostw Świata 
   Ta niewielka miejscowość /2,8 tys. mieszkańców/ położona przy granicy z Polską, niespełna kilometr od Głuchołaz była organizatorem Mistrzostw Świata. Tutaj na lotnisku miejscowego aeroklubu – „Letiste Mikulovice LKMI” w dniach od 6 -12 sierpnia 2017 roku odbywały się Mistrzostwa Świata Modeli Szybowców Klasy F3B.

Ekipy z całego świata i reprezentacja Polski
    W mistrzostwach uczestniczyło 17 narodowych ekip z Argentyny, Australii, Austrii, Belgii, Czech, Francji, Niemiec, Chile, Japonii, Holandii, Nowej Zelandii, Polski, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji i Stanów Zjednoczonych, reprezentowanych przez 98 najlepszych na świecie zawodników tej klasy modeli szybowcowych. Rywalizacja o medale Mistrzostw Świata odbywała się w trzech kategoriach, indywidualnej seniorów i juniorów oraz drużynowej.   
Bezkonkurencyjni Niemcy
     Gwiazdami mistrzostw byli reprezentanci Niemiec. Ich perfekcja w sterowaniu modelami szybowców przełożyła się na cztery medale. Dwa złote „wylatali” w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej juniorów oraz medale: srebrny i brązowy w kategorii seniorów. Reprezentanci Polski - Jerzy Mataczyno, Andrzej Klusek, Michał Skarwecki i Antoni Kania zajęli odległe 13 miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Klasyfikacja Drużynowa:  1  -  Niemcy,  2 - Austria,  3 -  Szwajcaria.
Klasyfikacja Seniorów
      1. Flixeder Bernhard – Austria
      2. Herrig Andreas – Niemcy
      3. Krischke Johannes – Niemcy

Klasyfikacja Juniorów
      1. Krischke Johannes – Niemcy
      2. Hansoulle Axel – Belgia
      3. Cherepanow Oleg - Rosja

Galeria:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz