wtorek, 1 sierpnia 2017

Tour de Pologne 2017- III etap Szczyrk

Zwycięzcą trzeciego etapu 74 Wyścigu Tour de Pologne został Dylan TEUNS, kolarz reprezentujący BMC Racing Team. Jest to największy sukces tego młodego kolarza w jego dotychczasowej karierze. Po ciężkim, górskim etapie i morderczym, finiszowym podjeździe na metę, usytuowaną przy „Orlim Gnieździe” - wygrał pojedynek o etapowe zwycięstwo z dwukrotnym mistrzem świata - Peterem SAGANEM i Rafałem MAJKĄ - brązowym medalistą ostatnich Igrzysk Olimpijskich – kolarzami grupy Bora HANSGROHE.

Klasyfikacje po 3 etapie TdP – Sagan i Bora na czele
     Liderem klasyfikacji generalnej wyścigu „CARREFOUR” został Peter SAGAN. Na drugim miejscu jest zwycięzca 3 etapu Dylan TEUNS ze stratą 6 sekund. Trzecie miejsce zajmuje Rafał MAJKA  tracąc do lidera 12 sekund.
    W klasyfikacji „HYUNDAI” na najlepszego sprintera wyścigu liderem jest Peter Sagan – Bora Hansgrohe.
   W klasyfikacji górskiej „TAURON”  - najlepszym góralem jest Maciej PATERSKI CCC Sprandi Polkowice a jego kolega klubowy Adrian KUREK przewodzi klasyfikacji „LOTTO” na najaktywniejszego kolarza wyścigu.
      Premia „LOTOS”  - 300 litrów paliwa!!! - dla najwyżej sklasyfikowanego kolarza z Polski powędrowała do Rafała MAJKI – Bora Hansgrohe.
      W klasyfikacji drużynowej na pierwszym miejscu są oczywiście kolarze grupy Bora Hansgrohe wyprzedzając ekipę Quick-Step-Floors i Movistar Team.
10-Jubileuszowy Wyścig Nutella Mini Tour de Pologne
       Na starcie tych zawodów w Szczyrku stanęło 271 najmłodszych kolarzy: w kategorii młodzików i kategorii 10-12 latków, startujących na dystansie 1,9 km i 2 km.  Mieli oni do pokonania  najbardziej stromy i wymagający odcinek trasy jaki kilka godzin później pokonywali ich „starsi koledzy” z zawodowego peletonu World Tour. Profesjonalna, sportowa oprawa zawodów Nutelli i doping licznie zgromadzonej publiczności pomagały wszystkim młodym adeptom kolarstwa rywalizować na trasie, czuć magię profesjonalnego kolarstwa, cieszyć się z osiągnięcia mety a zwycięzcom przeżywać niezapomniane chwile radości na podium.