niedziela, 30 lipca 2017

VexaTour - Uphil Gór Sowich

Za nami pierwsza z eliminacji cyklu Vexa Skiroll Tour, pierwsi zwycięzcy, pierwsze rekordy trasy i pierwsi liderzy klasyfikacji generalnej cyklu. Na starcie w Pieszycach stanęło 65 nartorolkarzy z całej Polski. Do mety usytuowanej na Przełęczy Jugowskiej dojechało 63 uczestników. Wszystkich zwycięzców zarówno w klasyfikacji generalnej jak i w kategoriach wiekowych dekorowała  burmistrz Pieszyc Pani Dorota Konieczna-Enozel.
STYL  KLASYCZNY
    Rywalizację stylem klasycznym ukończyło 37 biegaczy z których najszybszymi okazali się: Emilia ROMANOWICZ reprezentująca  klub UKS Puszcza Supraśl - 40min i 50 sekund oraz Jakub MROZIŃSKI – Start SKI Akademia Narciarstwa Biegowego – 36,01 min.
STYL  DOWOLNY

Faworyt zawodów Tomasz KAŁUŻNY „ Enervit Yoko XC Life Team” nie zawiódł i zdecydowanie wygrał bieg stylem dowolnym w czasie 30,34 min. Najszybszą panią stylu FT była mieszkanka Nowej Rudy Anna BEZULSKA - „Nowa Ruda Biega”, która pokonała dystans w czasie 43,45 min. Zawody stylem dowolnym ukończyło 20 biegaczy, czyli dokładnie tylu ile wynosi wymóg regulaminow,y aby mogły być klasyfikowane kategorie wiekowe rozgrywane w ramach tego stylu.
KOŁA  POMPOWANE

Sześciu biegaczy przemierzyło trasę z Pieszyc na Przełęcz Jugowską, na nartorolkach z pompowanymi kołami. Zwyciężczyni Patrycja BALIŃSKA-SEWERYN reprezentująca Team nabiegowkach.pl - osiągnęła na mecie czas 1,00,41 godziny. Rywalizację panów po pasjonującym finiszu wygrał Sławek SIEDZIŃSKI – 40,25 min. Trzecie miejsce zajął Wojciech WAHLIG z Opola jedyny reprezentant Opolszczyzny  startujący w tej eliminacji. Mam nadzieję że w kolejnych zawodach cyklu na starcie pojawi się większa grupa nartorolkarzy z Opolszczyzny.
    Z bardzo dobrej strony pokazali się na trasie Uphill Gór Sowich młodzi reprezentanci MKS Istebna, zajmując czołowe  miejsca w generalce oraz w kategoriach wiekowych. Wracając z Pieszyc w Paczkowie trafiliśmy zupełnie przypadkowo na odbywające się tutaj zawody balonowe -  V Aeropiknik – Balonowy Puchar Polski z którego też zupełnie przypadkowo mieliśmy okazję zrobić fotorelację z której  w poniższej galerii prezentujemy kilka zdjęć.