wtorek, 27 czerwca 2017

ZLATA TRETRA 2017 - Ostrava


Zlata Tretra – rekord świata

     Rekord świata, pięć rekordów mityngu oraz trzy zwycięstwa Polaków w 56 edycji Mityngu IAAF World Challenge Golden Spike Zlata Tretra w Ostravie to wyniki, których może pozazdrościć niejedna wyższa rangą impreza lekkoatletyczna na świecie. Nazwiska – Bolt, Rudisha, Mo Farach, Wayde van Niekerk, Fajdek, Włodarczyk czy Taylor oraz wiele, wiele innych sprawiają że stadion lekkoatletyczny w Ostravie-Vitkowicach zawsze zapełniony jest do ostatniego miejsca.


Pożegnalny występ  Bolta
     Usain Bolt pierwszy raz przyjechał do Ostravy w 2006 roku. Przyjeżdżał na ten mityng dziewięciokrotnie. Bardzo polubił to miasto oraz spontaniczną atmosferę tych zawodów. Pięciokrotnie stawał w blokach startowych biegu na dystansie 100m. Trzykrotnie uczestniczył w biegu na dystansie 200 m i jeden raz na 300 m. W żadnym innym mieście na świecie nie zaliczył tylu startów co w Ostravie. Teraz zamierza już zakończyć swoją bogatą karierę sportową. Na pewno zobaczymy go na tegorocznych mistrzostwach świata w Londynie. Niezwykle ciekawie zapowiada się jego pojedynek na dystansie 200 m z nową gwiazdą światowej lekkiej atletyki Wayde Van Niekerkiem, który jest w wybornej formie co potwierdził tu w Ostravie, ustanawiając fenomenalny rekord świata w biegu na dystansie 300 m.
 Rekord świata w biegu na 300 m
    Mistrz olimpijski z Rio i rekordzista świata w biegu na 400m reprezentant RPA Wayde Van Niekerk po kapitalnym biegu ustanowił nowy rekord świata przebiegając dystans 300m w czasie 30.81 sekundy poprawiając 17 letni rekord legendarnego amerykańskiego sprintera Michaela Johnsona o 4 setne sekundy.
Nowe rekordy mityngu Zlata Tretra
Na listę nowych rekordzistów Zlatej Tretry „ dostało” się pięć nowych nazwisk. Panie - Anita Włodarczyk oraz  Gudaf Tsegay z Etiopii. Pani Anita oczywiście w konkurencji rzutu młotem posyłając go na odległość 79,72m, a sportsmenka z Afryki w biegu na dystansie 1500m, przebiegając ten dystans w czasie 4,00,96 min.  Panowie - Paweł Fajdek zwyciężył w rzucie młotem  - 83,44m, Christian Taylor z USA zwyciężył w trójskoku – 17,57m a wspomniany już reprezentant RPA w biegu na dystansie 300m – wszystkie te wyniki są nowymi rekordami mityngu Zlatej Tretry.
Trzy zwycięstwa Polaków
    Oprócz dwójki  wspomnianych już naszych młociarzy zwycięsko zakończył swój występ w Ostravie Kamil Bednarek w konkursie skoku wzwyż pokonując wysokość 2 metrów i 32 centymetrów.
Galeria:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz