niedziela, 19 maja 2019

Pivovarska Ctvrtka


Wiosna to czas trekkingów
    Już po raz 21 odbyła się największa trekkingowa impreza rozgrywana w naszym regionie. Mowa oczywiście o turystycznym trekkingu rozgrywanym w czeskich Hanusovicach, który swój początek miał 43 lata temu, w roku 1973. Wtedy na trasę Pivovarskiej Ctvrtki wyruszyło tylko 16 turystów. Jednak z przerwami przez kolejne lata ciągle rosła ranga tego trekkingu, jego prestiż i co najważniejsze frekwencja. W roku 2018 do mety usytuowanej w browarze dotarło 4 tysiące 227 turystów. Malownicze trasy, niepowtarzalna atmosfera oraz piknik turystyczny na terenie browaru sprawiają, że co roku przyjeżdża tu coraz więcej turystów, których przyciągają nie tylko okoliczne górskie trasy ale również wyborne lokalne piwo Holba – duma Hanusovickiego browaru.


Drzte krok s HOLBOU 
     Tegoroczny trekking odbył się 18 maja w sobotę. Organizatorzy przygotowali 9 tras z czterech miejscowości. Z Hanusovic można było wyruszyć na cztery trasy o długości 10 km, 12 km, 16 km lub 22 kilometrów. Jeszcze inne trasy z metą w Hanusovickim Browarze prowadziły z Kralików i tu do wyboru były dwa dystanse 20 i 21 kilometrów. Osiemnastokilometrowa trasa z  Sumperka  oraz z Velkich Losin -  turystycznymi szlakami o długości 18 lub 22 kilometrów.. Każdy z uczestników w ramach symbolicznej opłaty startowej otrzymał na starcie  mapkę trasy i talon na 3 Holby a na mecie pamiątkowy certyfikat oraz okolicznościową szklaneczkę.
Kolejny rekord - 4237 uczestników
     Nasza ekipa dopiero po raz drugi wzięła udział w tej  piwnej imprezie. Również po raz drugi mogliśmy naszym udziałem przyczynić się do ustanowienia kolejnego rekordu frekwencji Pivowarskiej Ctvrtki, który wynosi 4237 uczestników. W ubiegłym roku w skromnym dwuosobowym składzie przeszliśmy  najkrótszy dystans 10 kilometrów. W tym roku nasz zespół liczył już cztery osoby i pokonaliśmy kolejną trasę tym razem 12 kilometrową. W przyszłym roku czeka nas piwna 16-tka a rok później wypadałoby pokonać najdłuższy Hanusovicki szlak - ten 22 kilometrowy.

Galeria:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz