czwartek, 6 czerwca 2019

Wyścig Pokoju Prolog 2019 - Krnov


       Dwukilometrowy prolog 7 edycji Wyścigu Pokoju U-23 Grand Prix Priessnitz rozegrany w Krnovie wygrał reprezentant Holandii Nils EEKHOFF w czasie 2,11,94 minuty. Drugie miejsce zajął Anglik Ethan VERNON – 2,14, 1 minuty. Na najniższym stopniu podium stanął Nicolas DALLA VALLE z Włoch – 2,14,40 minuty.
Reprezentant Polski przed mistrzem świata
  Bardzo dobry występ w prologu zaliczył reprezentant Polski Marcel BOGUSŁAWSKI, który zajął czwarte miejsce osiągając czas 2,15,26 minuty. Tuż za naszym kolarzem na piątym miejscu został sklasyfikowany Duńczyk -  Bjerg MIKKEL mistrz świata  z Bergen z 2017 roku w jeździe indywidualnej na czas. Polak do pierwszego etapu wyruszy w zielonej koszulce lidera klasyfikacji górskiej. Być może dowiezie ją do Rymarova i ponownie zobaczymy naszego reprezentanta na podium etapu.
Dominik Hasek
        Tak jak i przed rokiem pierwszym, który wyruszył na  „przetestowanie” trasy prologu był wybitny czeski bramkarz hokejowy, mistrz olimpijski z Nagano Dominik HASEK. Pan Hasek jest właścicielem firmy produkującej napoje energetyczne marki SMARTY oraz jest jednym z kluczowych sponsorów Wyścigu Pokoju. Pan Dominik w tym roku próbował przejechać prolog poniżej 3 minut. Niestety i tym razem do przełamania magicznej bariery 3 minut zabrakło mu tak niewiele. Jak podali organizatorzy - około sekundy. Życzymy panu Dominikowi powodzenia i liczymy że w przyszłorocznym występie przejedzie prolog w czasie poniżej trzech minut. Trzymamy kciuki....
Galeria:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz