poniedziałek, 27 lutego 2017

32 Targi Sprzętu Sportowego - Szczyrk 2017


    Hotel „Orle Gniazdo” w Szczyrku był gospodarzem XXXII Międzynarodowych Targów Kontraktacyjnych dla Branży Sportowej „Sport-Zima”. W dniach 24-26 lutego 39 wystawców prezentowało 80 najważniejszych marek branży sportowej i outdoorowej.

Narciarstwo alpejskie, snowboard, ski touring i freeride
      Narty, kije, wiązania, kaski, buty, odzież, gogle, foki, torby i pokrowce do uprawiania tych sportów był najczęściej prezentowanym towarem na tegorocznych targach. Firma ELAN odważnie wyszła przed szereg. Z wielu prezentowanych na targach marek, ELAN zaprezentował już teraz nowości sprzętowe przygotowane na sezon 2017/2018. Przedstawiciele tej firmy zaprosili wszystkich zainteresowanych na testy narciarskie swojej marki, które odbywały się w sobotę i trwały cały dzień na stoku narciarskim „Beskid Snow Arena’’ w Szczyrku. Każdy, pod okiem doświadczonych serwismenów i indywidualnie wyregulowanych wiązaniach mógł skorzystać z jazdy na topowych modelach ELANA. Wrażenia były tylko pozytywne o czym świadczy choćby szczera aż do bólu odpowiedź pana testującego narty. Na zapytanie serwismena o wrażenia po testowej jeździe – odpowiedział cyt. ”to tak jakbym oddał panu 27-latkę i wrócił do małżonki”.

Narciarstwo biegowe
    Niestety narciarstwo biegowe tak popularne w Polsce na tych targach nie zostało zaprezentowane przez żadnego z wystawców. Jedynie firma LEKI przywiozła do Szczyrku i zaprezentowała kije biegowe oraz rękawiczki. Kije tej marki należą do najlepszych na świecie, ale niestety dla wielu biegaczy zwłaszcza amatorów są jedynie w sferze marzeń ze względu na wysoką cenę. Szkoda, że żadna z Polskich firm zajmujących się dystrybucją nart biegowych, butów biegowych, odzieży sportowej nie pofatygowała się na targi. Nie sądzę aby w tej akurat branży było aż tak dobrze z popytem na ten rodzaj sprzętu narciarstwa biegowego, jego reklamę i popularyzację. Jak na ironię kilku wystawców zaprezentowało natomiast smary i akcesoria do nart biegowych znanych marek takich jak Swix, Rode, Briko- Maplus, Toko, Rex, Start czy Vauhti.

Biesiada góralska
      W sobotni wieczór przy ognisku, przy dźwiękach miejscowej kapeli góralskiej odbyła się biesiada. Zebranym przygotowano wiele regionalnych smakołyków oraz zorganizowana zawody o „mistrzostwo świata i okolic Szczyrku” w biegu na nartach biegowo-skokowych, trzyosobowych, dookoła ogniska. Zwycięzcy, ustanowili nowy rekord świata, przebiegając niewiarygodnie długi dystans wokół ogniska w czasie poniżej 9 sekund. W nagrodę zwycięskie trio otrzymało bezpłatny, półroczny skipass do wykorzystania na Beskid Snow Arenie w miesiącach od maja do października.
Galeria:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz