niedziela, 5 marca 2017

Jesenicka 24 Hodinovka na Paprsku

       Wiosenna aura raczej  dopisała narciarzom. Nie towarzyszył im bowiem, ani przenikliwy mróz, ani obfite opady śniegu jakie zdarzały się  podczas poprzednich edycji. Za to jednak, wiosenne podmuchy ciepłego wiatru, mokry i wodnisty śnieg,  uniemożliwiały skutecznie  szybie bieganie, spowalniając biegaczy i tym samym zmuszając  ich do coraz większego wysiłku.
GODZINA ZERO
      Z soboty na niedzielę,  (4-5 marca 2017 roku)  odbyła się w Czechach na trasach biegowych w rejonie schroniska Paprsek słynna  „Jesenicka 24-Hodinovka”. Była to już dziesiąta, jubileuszowa edycja tej narciarskiej imprezy. Startujący nie walczyli tu  z czasem lecz z dystansem jaki zamierzali pokonać w ciągu doby na nartach biegowych a przebiegnięte kilometry,  raczej setki kilometrów decydowały o zwycięstwie w tym zimowym supermaratonie. W sobotę o godzinie 11.oo, grupa  85 biegaczy wyruszyła na pierwszą  pętlę o długości 4 kilometrów, którą następnie śmiałkowie przemierzali  przez 24 godziny, by w niedzielne przedpołudnie zakończyć ten niecodzienny, wyczerpujący bieg.  Zawody przeprowadzono w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz drużynie MIX.
ZWYCIĘZCY 10-TEJ DWUDZIESTOCZTERO GODZINÓWKI…
   Zwycięzca - Pavel Horacek przebiegł dystans 254 kilometrów. Wśród pań bezkonkurencyjną była Hana Hejtmarova pokonując dystans 236.8 km. Najlepsza drużyna męska przebiegła 369.6 km a  żeńska 315 kilometrów. Natomiast zwycięska ekipa MIX zaliczyła 342 kilometry
REKORDY SUPERMARATONU NARCIARSKIEGO
       Aż 3 rekordy ustanowiono w roku 2012. W kategorii mężczyzn – 309,6 km, w kategorii kobiet – 245,1 km i biegu drużynowym kobiet – 339,2 km. Rekord drużynówki mężczyzn został ustanowiony w roku 2016 i wynosi 394,8 km, a najlepszy wynik w MIX-cie ustanowiono w roku 2015, najlepsza drużyna mieszana pokonała wtedy 367 kilometrów.
Galeria:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz