czwartek, 23 marca 2017

Mistrzostwa Polski w Biathlonie - Jakuszyce 2017


 Tegoroczne Mistrzostwa Polski w biathlonie rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: biegu masowym  oraz  biegu pościgowym. Podczas nich zastosowano mało przekonujący eksperyment, a mianowicie zmieniono formułę w biegu pościgowym. 

Bieg masowy - gwiazdy na podium
   Mistrzynią Polski w biegu masowym  została  Monika Hojnisz. Srebrny medal zdobyła Magda Gwizdoń  tracąc do zwyciężczyni 44 sekundy. Brązowy medal wywalczyła Weronika Nowakowska ze znaczną już stratą  do mistrzyni Polski wynoszącą 1 minutę  i 22 sekundy.
    Wśród panów, najszybszym na trasie biegu masowego był Łukasz Szczurek, który o 54 sekundy pokonał Grzegorza Guzika i o prawie 2 minuty brązowego medalistę - Mateusza Janika.
Bieg pościgowy - młodość w akcji
  Lista startowa biegu pościgowego została ustalona na podstawie rozegranego dzień wcześniej biegu masowego. Niezależnie  od strat czasowych poniesionych w biegu masowym kolejni zawodnicy wyruszali, obligatoryjnie na trasę pościgu w 5 sekundowych odstępach czasu – taka interpretacja nowatorskiego regulaminu wypaczyła już na starcie losy biegu pościgowego. 
   W rywalizacji  pań młodzież bez skrupułów zaatakowała podium i to niezwykle skutecznie. Pierwsza linię mety minęła  Kamila Żuk /czwarta w biegu masowym/ tocząc prawie do końca zacięty bój o złoty medal z Moniką Hojnisz, która zmęczona w końcówce wyraźnie odpuściła młodszej koleżance. Trzecie miejsce zdobyła Anna Mąka. Dopiero na piątej i szóstej pozycji bieg kończyły Magda Gwizdoń i Weronika Nowakowska.
  Wśród mężczyzn pierwszy na trasę biegu pościgowego wyruszył Łukasz Szczurek, pięć sekund po nim zmagania rozpoczął Grzegorz Guzik. Na trasie  jak i na strzelnicy to ta dwójka toczyła zacięty i wyrównany pojedynek. Walkę  o złoty medal Mistrzostw Polski nieznacznie, na samym finiszu, tylko o sekundę wygrał Grzegorz Guzik. Podium uzupełnił Andrzej Nędza-Kubiniec, kolega klubowy Łukasza.
Galeria: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz