czwartek, 1 czerwca 2017

Wyścig Pokoju Prolog - Krnov 2017

Portugalczyk zwycięzcą prologu w Krnovie
      Prologiem na dystansie 2 km rozegranym 1 czerwca 2017 roku w Krnovie rozpoczął się tegoroczny Wyścig Pokoju. Zwycięzcą, raczej niespodziewanym tej krótkiej czasówki został reprezentant Portugalii – Ivo OLIVEIRA osiągając czas 2,13,12 min. Drugie miejsce zajął Duńczyk Casper Pedersen – 2.13,15 min a trzeci był Kevin Geniets z Luksemburga – 2,13,92 min. Najlepszym z reprezentantów Polski był Piotr Konva, który został sklasyfikowany na 11 miejscu z czasem 2 minuty i 16 sekund.
Ekipa Norwegii triumfuje drużynowo
  Drużynowo prolog wygrali reprezentanci Norwegii wyprzedzając Duńczyków i reprezentantów Francji. Ekipa Polski uplasowała się na 12 miejscu.
     W prologu wystartowały reprezentacje z 21 krajów. Na starcie zabrakło jedynie wcześniej zgłoszonych do wyścigu zawsze mocnych i nieobliczalnych reprezentantów Hiszpanii.