piątek, 2 czerwca 2017

Wyścig Pokoju 2017 - I etap

W Rymarovie dominują Francuzi
   Najszybszym kolarzem pierwszego etapu Wyścigu Pokoju w Rymarowie został po samotnym finiszu Francuz Axel Juorniaux, wyprzedzając drugiego na mecie Duńczyka Mathiasa Jorgensena o 30 sekund i Norwega Jonasa Abrahamsena o 32 sekundy. Natomiast reprezentacja Francji  zdecydowanie wygrała klasyfikację drużynową pierwszego etapu.
Reprezentanci Polski bez podium w Rymarovie
     Poprzednimi laty Rymarov był szczęśliwy dla naszych reprezentantów. W roku 2014 zwyciężył tu Przemek Kasperkiewicz a w ubiegłym roku na najniższym etapowym podium stanął Michał Paluta. Tym razem podium niestety nie było w zasięgu naszych zawodników. Ze stratą  1 minuty i 33 sekund na metę w Rymarovie przyjechał cały peleton, a w nim trzej reprezentanci Polski z których najwyżej, na 13 miejscu sklasyfikowany został Piotr Konwa i właśnie na Piotrka i jego dobry występ na drugim, górskim  etapie bardzo liczy trener naszej ekipy Marek Leśniewski.

Koszulki -  żółta i niebieska dla Francuza
    Liderem wyścigu po pierwszym etapie Zavodu Miru został reprezentant Francji Axel Journiaux, który na podium założył także koszulkę niebieską przyznawaną liderowi klasyfikacji punktowej. Na najwyższą górę kolejnego, bardzo ciężkiego drugiego etapu w koszulce najlepszego górala wystartuje lider tej klasyfikacji Dunczyk Mathias Jorgensen. W tym roku kolarze górę Mravenecnik  / 1343 mnpm / -  będą zdobywali dwukrotnie i tu na szczycie tej góry, tak jak w poprzednich edycjach Wyścigu Pokoju rozstrzygną się losy całego wyścigu.