sobota, 3 czerwca 2017

Wyścig Pokoju 2017 - II etap królewski


    Etap prawdy, etap królewski, czy etap górski, tak nazywany jest zawsze przedostatni etap Wyścigu Pokoju – etap, którego triumfator może już czuć się  zwycięzcą całego wyścigu.


Górskie popisy Michala Schlegela
    Na tym etapie kolarze dwukrotnie zdobywali szczyt Mravenecnika oraz dwukrotnie punkty do klasyfikacji górskiej na wierzchołku tej góry. Obydwie premie górskie wygrał ku uciesze licznie zgromadzonych fanów kolarstwa - reprezentant gospodarzy Michal Schlegel. Niestety na ostatnich 2-ch kilometrach stromego podjazdu przegrał walkę nie tylko o zwycięstwo etapowe ale także o etapowe podium, zajmując ostatecznie 4 miejsce.

Pokaz siły reprezentantów Belgii
  Królewski etap na Mravenecniku wygrał reprezentant Belgii Bjorn Lambrecht przed Duńczykiem Eg Niklasem i swoim rodakiem Harmem Vanhoucke. Taka jest też kolejność pierwszej trójki w klasyfikacji generalnej po tym etapie.  Drużynowo etap zdecydowanie wygrali reprezentanci Belgii. Na 22 miejscu ze stratą 6,51 min do zwycięzcy finiszował najlepszy z Polaków Piotr Pękala.
  W klasyfikacji punktowej  prowadzą ex – Axel Journiaux z Francji i Bjorg Lambrecht z Belgii – 25 pkt. W klasyfikacji górskiej liderem jest Mathias Jorgensen z Danii – 13 pkt.

Galeria:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz