poniedziałek, 15 marca 2021

„Szukamy śniegu-pożegnanie zimy” 2020/2021 – sezon V


 Granice pandemii i granice ludzkiej głupoty

Pomimo iż w Czechach panują jeszcze idealne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego ponowne zamknięcie granic zmusiło nas do przedwczesnego zakończenia sezonu narciarskiego. Sytuacja wydawałaby się  taka sama jak przed rokiem ale jednak nieco odmienna. Wtedy kierowaliśmy się rozsądkiem. Ze zrozumieniem  spakowaliśmy nasze biegówki i z optymizmem i nadzieją czekaliśmy na kolejną zimę, kolejny sezon i kolejne wyzwania.  Tym razem jest zgoła inaczej.  Rządząca ekipa źródeł

zakażeń koronawirusem doszukuje się wszędzie i nie idzie na żaden kompromis. Uważają, że skoro w  Konstytucji RP nie ma zapisu mówiącego o zagwarantowaniu obywatelom prawa do nieograniczonego dostępu do świeżego powietrza to można tych obywateli pod byle pretekstem tłamsić  pochopnymi, chaotycznymi i nieprzemyślanymi restrykcjami. Na przykład zamykaniem granic, zakazem korzystania z boisk, stoków narciarskich i zakazem korzystania z innych form rekreacji oraz  turystyki uprawianej na świeżym powietrzu. W tym również korzystania z tras narciarstwa biegowego  w pobliskich nam Czechach. Nigdy źródłem zakażeń nie było przebywanie na świeżym powietrzu a wprowadzany w panice reżim sanitarny nigdy się nie sprawdzi nie będzie skuteczny w  walce z koronawirusem.  Najniebezpieczniejszym objawem pandemii okazuje się wciąż być nieograniczona głupota polityków nie znająca granic absurdu oraz perfidna hipokryzja rządzących.

Na pożegnanie zimy trasy biegowe w Górach Izerskich

Nie spodziewaliśmy się takiego zakończenia sezonu i pożegnania zimy zwłaszcza wtedy kiedy można jeszcze w pełni korzystać z jej uroków. Kończyliśmy sezon narciarski startem w 45 Biegu Piastów na dystansie 6 km. Po zawodach w dniach 28 lutego i 1 marca  korzystając z jakuszyckich tras i przepięknej zimowej scenerii, odbyliśmy dwie wycieczki kończące nasz klubowy sezon narciarski 2020/2021.

Galeria:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz