czwartek, 3 czerwca 2021

GRAND PRIX JESENIKY 2021 – COURSE DE LA PAIX U-23

GRAND PRIX JESENIKY 2021  – COURSE DE LA PAIX U-23

Pierwszy w tym sezonie wyścig  z cyklu UCI Nations Cup U-23 – „Orlen Cup” odbył się już w Polsce a gospodarzem imprezy był Białystok. Łącznie zaplanowano cztery imprezy. W czerwcu młodzi kolarze spotkają się w Czechach w Jeseniku i powalczą o zwycięstwo w czteroetapowym wyścigu „Grand Prix Jeseniky”, a następnie w lipcu i sierpniu wystartują we Francji w dwóch kończących sezon wyścigach tej grupy wiekowej.

Prolog wyścigu Grand Prix Jeseniky o długości 3,4 km rozgrywany w Jeseniku wygrał Norweg WAERENSKJOLD Soren w czasie 4.01.63 min. Drugie miejsce zajął Szwajcar VOGEL Alex 4.07.23 min a trzecie Francuz VAUQUELIN Kevin 4.08.98 min. Najlepszym reprezentantem Polski w prologu był MACIEJUK Filip, który zajął 18 miejsce z czasem 4.14.83 min. Drużynowo najlepsi okazali się reprezentanci Norwegii przed ekipami Francji i Holandii. Polacy w stawce 19 reprezentacji zajęli odległe 16 miejsce.

Liderem wyścigu po prologu jest Norweg WAERENSKJOLD Soren. Najlepszym góralem i liderem klasyfikacji U-21 Francuz VAUQUELIN Kevin. W klasyfikacji punktowej prowadzi Szwajcar VOGEL Alex a najlepszym reprezentantem gospodarzy w Jesenickim prologu został VACEK Mathias

Już od kilku lat gościem honorowym Zavodu Miru jest były wybitny czeski hokeista, bramkarz czeskiej reprezentacji - DOMINIK HASEK. Jest on dwukrotnym medalistą olimpijskim - złotym z Nagano i brązowym z Igrzysk w Turynie. Zdobył również srebrny i brązowy medal mistrzostw świata. Występował w zawodowej lidze NHL zdobywając dwukrotnie Puchar Stanleya grając w barwach Detriot Red Wings. Obecnie jest właścicielem firmy produkującej napoje marki „Smarty”.  Jego firmowy napój jest partnerem wyścigu.