niedziela, 28 lutego 2021

45 Bieg Piastów w dobie koronawirusa

 

   Aby spełnić wymogi ścisłego reżimu sanitarnego organizatorzy jubileuszowego 45 Biegu Piastów zostali zmuszeni opracować wyjątkowo nowatorską formułę rozegrania tej imprezy. Opracowano dwa warianty przeprowadzenia zawodów. Pierwszy z nich umożliwiał biegaczom start z pomiarem czasu na swoim dystansie  na oznakowanych trasach w Jakuszycach w wyznaczonych terminach od 20 lutego do 7 marca. Dla innych alternatywą był drugi wariant, który umożliwiał również udział w Biegu Piastów niekoniecznie w Górach Izerskich. Wystarczyło zapisać swój bieg poprzez aplikację BP w formie pliku GPX i przesłać do firmy Data-Sport. Z tego wariantu jak zapewniał organizator można było korzystać w dowolnym  miejscu na ziemi, no chyba tylko za wyjątkiem Sahary. Innowacyjną metodą rozegrania tej imprezy organizatorzy przechytrzyli koronawirusa a lockdawn szerokim łukiem ominął Polanę Jakuszycką.

45  Bieg Piastów w liczbach

    Bieg Piastów ukończyło 3327 biegaczy w tym 1025 kobiet. Frekwencja w poszczególnych  siedmiu festiwalowych biegach przedstawiała się następująco: 

Nocna 12-tka        –   155 uczestników  
Rodzinna 12-tka   –   400 uczestników   
Memoriał Stanisława Michonia   –   412 uczestników
6 km CL     –   506 uczestników         
25 km CL   –   953 uczestników        
50 km CL   –   668 uczestników   
30 km FT   –   231 uczestników

  Bieg Piastów - miejsca, czasy, rankingi i klasyfikacje

    W związku z taką a nie inną formułą rozegrania Biegu Piastów w roku 2021,   bezsensowne są jakiekolwiek spekulacje związane z uzyskanym miejscem. Bezcelowym jest również doszukiwanie się w jakichkolwiek rankingach i klasyfikacjach. Jedynie czas uzyskany na dystansie może być  indywidualnym wskaźnikiem naszej obecnej formy i dobrze przygotowanych nart. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że tegoroczna, innowacyjna formuła przeprowadzenia zawodów po raz pierwszy w historii Biegu Piastów pozwoliła nam na pokonanie swojego biegu, indywidualnie - na czas, a nie tak jak to bywało w dotychczasowej historii Biegu Piastów    rywalizując ze startu wspólnego. 

Team Sport-Fotopress - klubowa rywalizacja na dystansie


W biegu na najkrótszym dystansie klubowo-rodzinną rywalizację wygrała Katarzyna pokonując sprinterski dystans 6 kilometrów w czasie 25 minut i 10 sekund. Uzyskany czas pozwolił Katarzynie na zwycięstwo w klasyfikacji branżowej księgowych. Drugie miejsce w naszym klubowym współzawodnictwie zajęła debiutująca w Biegu Piastów Elżbieta, kończąc bieg w  czasie 35 minut i 11 sekund. Walkę o drugie miejsce przegrałem z Elżbietą o 11 sekund. Taki oficjalny czas odmierzyła mi na mecie   aparatura elektroniczna firmy Data -Sport  pomimo iż cały bieg od startu do mety pokonywaliśmy razem, ramię w ramię z Elżbietą. Miejsce na najniższym stopniu podium  naszej klubowej rywalizacji po kilku latach absencji w tej imprezie cieszy niezmiernie i jest zachętą i wyzwaniem do kolejnego startu, rewanżu i walki o wyższą klubową lokatę.   Edward Świeca

Galeria:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz