sobota, 4 czerwca 2022

Zavod Miru - etap 2 Bruntal – Dlouhe Strane / 134,6 km /


 

Zwycięstwo dedykowane pamięci Bjorga Lambrechta

      Drugi „ królewski  etap” z metą na Mravenecniku wygrał reprezentant Belgii Van Eetvlt Lennert zostając  już kolejnym, trzecim właścicielem żółtej koszulki tym w wyścigu. Jest to już jego drugie podium.  Pierwszy raz stanął na drugim stopniu podium po prologu w Jeseniku .

      Przypomnę że ten  „królewski etap „ w 2017 roku wygrał również reprezentant Belgii Bjorg Lambrecht. Wygrał wtedy cały wyścig i wszystkie klasyfikacje. Niestety ten młody kolarz zginął tragicznie podczas wyścigu Tour de Pologne jeżdżąc już w zawodowej grupie Lotto Soudal. Hiszpan i Australijczyk  -  ułamki sekund od zwycięstwa

      Drugie  miejsce wywalczył Hiszpan Franco Gonzales Alejandro, a na trzecim miejscu linię mety minął Australijczyk Porter Rudy. Jest to po 8 latach kolejne podium reprezentanta Australii. W roku 2014 Samuel Spokes wygrał cały wyścig Zavod Miru i jeden z etapów górskich z metą na Pradziadzie 1491mnpm. Na 32 miejscu ukończył etap najlepszy z Polaków Kamil Szymacha tracąc do zwycięzcy 6 minut i 7 sekund.

Charakterystyka etapu:

Premie lotne

1.     Bruntal – na 18 km

2.     Loucna nad Desnou – na 96 km

Premie górskie

1.     Tremesek – 513 mnpm

2.     Hrabesice – 560 mnpm

3.     Mravenecnik – 1145 mnpm

4.     Mravenecnik po raz drugi – 1145mnpm

Galeria:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz