sobota, 4 czerwca 2022

Zavod Miru - etap 2 Bruntal – Dlouhe Strane / 134,6 km /

Zwycięstwo dedykowane pamięci Bjorga Lambrechta

Drugi „ królewski  etap” z metą na Mravenecniku wygrał reprezentant Belgii Van Eetvlt Lennert zostając  już kolejnym, trzecim właścicielem żółtej koszulki tym w wyścigu. Jest to już jego drugie podium.  Pierwszy raz stanął na drugim stopniu podium po prologu w Jeseniku .

Przypomnę że ten  „królewski etap „ w 2017 roku wygrał również reprezentant Belgii Bjorg Lambrecht. Wygrał wtedy cały wyścig i wszystkie klasyfikacje. Niestety ten młody kolarz zginął tragicznie podczas wyścigu Tour de Pologne jeżdżąc już w zawodowej grupie Lotto Soudal.

Hiszpan i Australijczyk  -  ułamki sekund od zwycięstwa

Drugie  miejsce wywalczył Hiszpan Franco Gonzales Alejandro, a na trzecim miejscu linię mety minął Australijczyk Porter Rudy. Jest to po 8 latach kolejne podium reprezentanta Australii. W roku 2014 Samuel Spokes wygrał cały wyścig Zavod Miru i jeden z etapów górskich z metą na Pradziadzie 1491mnpm. Na 32 miejscu ukończył etap najlepszy z Polaków Kamil Szymacha tracąc do zwycięzcy 6 minut i 7 sekund.