niedziela, 10 lipca 2022

Mikulovice 2022 – stolicą czeskiego kolarstwa szosowego

 


    W dniach 8 i 10 lipca  lotnisko aeroklubu w Mikulovicach było gospodarzem Mistrzostw Czeskiej Republiki w kolarstwie szosowym w  kategoriach: mladsi zaci, starsi zaci,  kadeti  i kadetky /org. czeska pisownia/. W piątek pierwszego dnia  mistrzostw rywalizowano w jeździe indywidualnej na czas a w niedzielę odbyły się wyścigi ze startu wspólnego.

Pogacar,  Gaudu,  Mikkkel,  Hirschi,  Lambrecht……

    Nic dziwnego, że  na tych  bardzo dobrze  znanych  mi drogach  przebiegających przez przygraniczne miejscowości: Nova Ves, lotnisko, Terezin, Vidnava, Stachlovice,  Stara Cervena Voda i Velke Kunetice odbyły się  tegoroczne mistrzostwa.  Przyszłość i nadzieja czeskiego kolarstwa  miała okazję   walczyć o medale  dokładnie  na  trasie   na jakiej  rozgrywany jest corocznie Wyścigu Pokoju / Zavod Miru /. Na tych drogach swoje kariery rozpoczynali  najlepsi obecnie kolarze świata, tacy jak Tadej Pogacar ze Słowenii zwycięzca Wyścigu Pokoju w 2018 roku,  David Gaudu z Francji,  zwycięzca Wyścigu Pokoju z roku 2016,  czy reprezentant Belgii Bjorg Lambrecht zwycięzca tego wyścigu w 2017 roku, późniejszy srebrny medalista mistrzostw świata i Europy w kat. U-23. Pogacar obecnie jedzie po trzecie, kolejne zwycięstwo w wyścigu Tour de France. Ma on już na  swym koncie medal olimpijski i medal mistrzostw świata. Na trzecim miejscu podium  Wyścigu Pokoju w 2018 roku stanął  Marc Hirschi ze Szwajcarii, późniejszy  mistrz świata i Europy młodzieżowców i brązowy medalista  MŚ elity w wyścigu ze startu wspólnego. W Wyścigu Pokoju karierę rozpoczynał również  Duńczyk  Bjerg Mikkel – trzykrotny mistrz świata młodzieżowców w jeździe indywidualnej na czas.

      Głównym organizatorem mistrzostw był klub z Jesenika  FORCE  TEAM JESENIK.  Klub ten stawia na szkolenie młodych kolarzy a sukcesy odnoszone na Olimpiadzie Młodzieży, medale, zwycięstwa w wyścigach  oraz  liczne  grono reprezentantów kraju - są dumą i chlubą  klubu z Jesenika.

Galeria:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz