niedziela, 24 lipca 2022

Zwycięzca Tour de France w naszym obiektywie

 

    Jonas Vingegaard urodził się w 1995 roku w małej  miejscowości Hillerslev położonej na północy Danii nad Morzem Północnym. Swoją reprezentacyjną karierę rozpoczynał od startów w wyścigach w kategorii U-23.

Zavod Miru Course De la Paix Grand Prix Priessnitz 2018 – wspomnienie…..

     Jonasa poznałem w roku 2018 w Jeseniku podczas Wyścigu Pokoju / Zavod Miru U-23. Duńczyk  rozpoczął wyścig obiecująco. Na pierwszym etapie rozgrywanym na trasie z Jesenika do Rymarova stanął na najniższym stopniu podium. Na kolejnych etapach tracił nieco do czołówki ale mimo to w klasyfikacji generalnej wyścigu został sklasyfikowany na wysokim piątym miejscu.  

    Zwycięzcą Wyścigu Pokoju w 2018 roku został jeszcze wtedy nieznany kolarz Tadej Pogacar - późniejszy, dwukrotny zwycięzca Tour de France w latach 2020 i 2021. Słoweniec na ostatnim etapie popisał się solowa ucieczką, nie dając żadnych szans goniącemu peletonowi. Przewagę jaką uzyskał na podjeździe prowadzącym z Jesenika do hotelu Priessnitz pozwoliła mu na wygranie  etapu i całego wyścigu.  Za Pogacarem  na 3 miejscu finiszował reprezentant Polski Piotr Pękala. Pamiętam jak stali obok siebie na podium. Niestety ich kariery sportowe Polaka i Słoweńca  potoczyły się zupełnie inaczej.  Było to  ostatnie podium reprezentanta Polski w Wyścigu Pokoju i już cztery lata czekamy na kolejny przyzwoity występ "orlika" z Polski.

  Zdjęcia Jonasa Vingegaarda zwycięzcy tegorocznego wyścigu Tour de France wykonaliśmy w roku 2018 podczas prezentacji narodowych ekip  w Jeseniku, na starcie do prologu rozgrywanego w Krnovie oraz na mecie i w trakcie  dekoracji w Rymarovie.

Galeria:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz