sobota, 5 sierpnia 2023

FIS Summer Ski Jumping Grand Prix Women - Szczyrk 2023

Szczyrk jest po raz pierwszy gospodarzem Letniej Grand Prix Kobiet w skokach narciarskich. W 2011 roku, 19 lipca odbyły się  na skoczni Skalite HS-104 zawody pań ale w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego.  Wówczas zawody Pucharu Kontynentalnego wygrała Francuzka  Coline Mattel a reprezentantka Japonii Sara Takanashi zajęła  2 miejsce. Dzisiaj  6 sierpnia 2023 roku a więc po dwunastu latach Sara Takanashi osiągnęła ten sam wynik stając na 2 stopniu podium, tym razem  Letniej Grand Prix.

„ Na Słowenkę NIKA nie ma przeciwnika”  – najlepsza w dwóch seriach

Pewną zwyciężczynią sobotniego konkursu skoków w Szczyrku została Słowenka Nika Kriznar. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Japonii Sara Takanashi a trzecie kanadyjka Alexandria Loutitt.  Japonka wydaje się polubiła Szczyrk, skocznię Skalite i drugi stopień podium. Pewnie marzy o zwycięstwie w Szczyrku co jest zupełnie realnym marzeniem, zwłaszcza przy jej wybornej dyspozycji, formie i ciągłej młodości oraz radości z uprawiania skoków narciarskich.

Nika Prevc  -  Narodziny kolejnej gwiazdy w rodzinie Prevców

Czwarte  miejsce wywalczyła wschodząca gwiazda słoweńskich skoków narciarskich,  18-letnia juniorka  Nika Prevc.  Jeśli  jutro pomimo niekorzystnych prognoz pogodowych  konkurs pań się odbędzie to moim typem do podium jest właśnie  młoda Słowenka. Nika jest  siostrą  słynnych trzech braci – Cene, Domena i Petra Prevców. Młodziutka Słowenka  ma już w swym dorobku całkiem pokaźną kolekcję medali, przede wszystkim złotych wywalczonych w kategorii juniorek.  Kolekcji tej z pewnością mogą pozazdrościć jej słynni trzej bracia.