niedziela, 15 października 2023

Browar Hanusovice – święto karpia i Keprnika

 

    „Z radością zapraszamy Cię na pierwszy kufel „Keprnika” warzony już z tegorocznych zbiorów górskiego chmielu oraz  na  tradycyjny odłów karpia z naszego piwowarskiego rybnika”. Nie sposób było nie przyjąć zaproszenia zwłaszcza gdy się jest członkiem ekskluzywnego klubu „Holbaci” – klubu przyjaciół dobrego piwa.

Holba –  nie tylko dla miłośników wybornego piwa

   Browar Holba z Hanusovic jest organizatorem i sponsorem wielu wydarzeń rekreacyjnych, kulturalnych i sportowych organizowanych na terenie browaru oraz w wielu miejscach Czech. Najpopularniejszą imprezą wydaje się być organizowana w maju Pivovarska Ctvrtka. W tegorocznej, majowej  23 edycji  trekkingu wzięło udział ponad 4 tysiące uczestników. Nasz Team Sport-Fotopress  uczestniczył już po raz piąty w Pivovarskiej Ctvrtce zaliczając tym samym wszystkie dystanse od najkrótszego 6 kilometrowego aż do tego najdłuzszego 22 kilometrowego. A ile wypiliśmy wtedy bezalkoholowej „Horskiej Byliny” tego nikt z nas nie policzył i spamiętał.

Krest Keprniku Varky z Prvniho Chmele spojeny s Tradicnym Vylovem Pivovarskeho Rybnika  

   Każdy członek klubu „Holbaci” przybyły w sobotę 14 października do browaru otrzymywał talon na dwa piwa, dwie kawy oraz rurki z kremem. Impreza tak naprawdę rozpoczęła się  o godzinie 10.oo, kiedy to na scenie została uroczyście otworzona beczka świeżego, tegorocznego Keprnika.  Organizowane były rodzinne konkursy. Zwycięzcy otrzymywali nagrody i gadżety ufundowane przez Holbę.  Można było za darmo zwiedzić browar. Dużym zainteresowaniem cieszył się  pokaz i warsztaty poprawnego lania piwa. Do tego non stop przygrywał zespół. Było wesoło.  Nad stawem wiele osób przyglądało się tradycyjnemu odłowowi ryb. Niektóre z wyłowionych okazów można było zakupić. Jesienna pogoda i  23 stopnie ciepła sprzyjały dobrej zabawie i gaszeniu pragnienia smakowitym Keprnikiem.   

Galeria:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz