piątek, 20 maja 2016

ZLATA TRETRA - Ostrava 2016


      Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek w rzucie młotem oraz Joanna Linkiewicz w biegu na 400m ppł i Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą zajęli pierwsze miejsca w 55 Mityngu Ostrava Golden Spike.

   Anita Włodarczyk rzutem na odległość 78,54m ustanowiła nowy rekord mityngu, natomiast  Joasia Linkiewicz w pokonanym polu pozostawiła faworyzowaną Czeszkę, mistrzynię olimpijską z Londynu Zuzanę Hejnovą oraz Jamajkę Spencer. Tomasz Majewski zajął 2 miejsce w pchnięciu kulą.  Na najniższym stopniu podium stanęli:  Joanna Fiedorow w rzucie młotem, Marcin Krukowski w rzucie oszczepem i Patryk Dobek w biegu na 400mppł.  Wskaźniki PZLA na Igrzyska Olimpijskie w Rio osiągnęli – Joanna Linkiewicz, Konrad  Bukowiecki, Tomasz Majewski i Marcin Krukowski oraz Danuta Urbanik na Mistrzostwa Europy.
Dwa rekordy Zlatej Tretry
    Ataki na rekordy mityngu zapowiadali francuski mistrz tyczki Renaud Lavillenie oraz najszybszy człowiek na ziemi Usain Bolt. Niestety uzyskane przez nich wyniki pozwoliły im jedynie na wygranie swoich konkurencji. Tak więc tylko Anita Włodarczyk w młocie  i  Etiopka  Belaynesh Oljira w biegu na dystansie 3000m (8,38,55 min) wymazały z tabel poprzednie rekordowe osiągnięcia Zlatej Tretry. Stadion w Vitkowicach wypełniony do ostatniego miejsca podziwiał w akcji takich mistrzów jak Ashton Eaton, Brianne Eaton, Shawnacy Barber, Jirina Ptacnikova, Li Van Zyl czy Jeremy Wariner.
Usain Bolt
Renaud Lavillenie
Gwiazdy wracają do Ostravy
     Jak co roku na zaproszenie organizatorów przybywają na stadion w Vitkowicach wielcy światowej lekkiej atletyki. W tym roku gościliśmy Alberto Juantoremę z Kuby,  Hichama El Guerrouja z  Maroka oraz  słynne Czeszki  - Helenę Fibingerovą i Jarmilę Kratochvilovą. Do Ostravy przyjechali razem z Usajmem Boltem jego rodzice  Jennifer i Wallesley Boltowie z którymi  przedstawiciele  prasy mogli porozmawiać  o przebiegu kariery ich syna patrzą z innej perspektywy niż ta sportowa i trenerska – z tej rodzinnej.
Galeria:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz