poniedziałek, 8 stycznia 2018

Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2018 - Jakuszyce


Jakuszyce ponownie ratują Mistrzostwa Polski
      W dniach od 6 – 8 stycznia 2018 roku na Polanie Jakuszyckiej odbyła się pierwsza część Mistrzostw Polski w biegach narciarskich. Pierwotnie mistrzostwa miały się odbyć na trasach w Ptaszkowej lub na Kubalonce.  Jednak, ze względu na brak śniegu przeniesione zostały do Jakuszyc, niekwestionowanej stolicy polskiego narciarstwa biegowego. O tytuły mistrzowskie walczono w sprintach techniką klasyczną, w biegach na dystansie 10 km kobiet i 15 km mężczyzn techniką dowolną ze startu interwałowego oraz w team mix sprintach.

Egzotyczne -  FIS Senior Polish Championships in Cross-Country Skiing
      Tegoroczne, z nazwy dumnie brzmiące Międzynarodowe Mistrzostwa Polski FIS niestety nie zgromadziły na starcie oprócz naszych biegaczy, gwiazd światowego narciarstwa biegowego o jakich można było jedynie pomarzyć. Za to na starcie oprócz średniej klasy Ukraińców, Słowaków czy Litwinów widzieliśmy kilku miłośników „białego szaleństwa” – sympatycznych reprezentantów z Bośni i Hercegowiny, Malezji, Tonga, a nawet z Nepalu, którzy dzielnie  walczyli na bardzo trudnej i wymagającej trasie zwanej  „Turbinką”, którą ku mojemu ogromnemu zdziwieniu i zaskoczeniu pokonywali odważnie zwłaszcza na bardzo trudnych i krętych zjazdach.
Sprinty dla Moniki Skinder i Kamila Burego
     Reprezentująca  MULKS Oscar Tomaszów Lubelski Monika Skinder po raz drugi z rzędu została mistrzynią Polski w sprincie. Miejsca na podium uzupełniły: na drugim miejscu Izabela Marcisz i na trzecim Ula Łętocha
     Mistrzem Polski został Kamil Bury z MKS Istebna przed Pawłem Kliszem i Janem Antolcem. Bezpośrednio po zawodach podczas ceremonii dekoracji medale i puchary Międzynarodowych Mistrzostw Polski wręczono dwóm reprezentantom Litwy, którzy w biegu finałowym sprintu zajęli pierwsze i trzecie miejsce. Była to oczywista nieprawidłowość ze strony organizatorów mistrzostw - Polskiego Związku Narciarskiego, bowiem na podium dla zwycięzców powinni stanąć wyłącznie reprezentanci Polski. Błąd naprawiono dzień później.
Sylwia Jaśkowiec i Dominik Bury bezkonkurencyjni na dystansach 
 
   Sylwia Jaśkowiec wygrała zasłużenie bieg na 10 km stylem dowolnym ze startu interwałowego. Drugie miejsce  zdobyła Ewelina Marcisz powiększając rodzinną kolekcję srebrnych medali. Pierwszy srebrny medal zdobyła siostra Iza w sprincie. Trzecie miejsce zdobyła Martyna Galewicz.
   Dominik Bury został mistrzem Polski i potwierdził swoją klasę w biegach długich. Pozostali mogli walczyć już tylko o dwa pozostałe medale. Srebrny wywalczył Jan Antolec a brązowy Paweł Klisz.
Mix Team Sprint  dla MKS Istebna – Dominik Bury z drugim złotem
     Eliza Rucka i Dominik Bury zostali mistrzami Polski w mix  team sprincie rozegranym stylem klasycznym. Srebrne medale zdobyli Martyna Gilewicz w parze z Janem Antolcem  reprezentującymi AZS-AWF Katowice. Brązowe krążki zdobyli biegacze NKS Trójwieś Beskidzka - Agata Warło i Mateusz Haratyk.
Galeria:




























































 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz