niedziela, 25 lutego 2018

Targi "Sport Zima 2018" - Szczyrk


      Hotel Orle Gniazdo w Szczyrku po raz kolejny był gospodarzem Targów Sport - Zima. W dniach 23-25 lutego producenci, dystrybutorzy i handlowcy branży sportowej, outdorowej i elektronicznej zaprezentowali swoje nowości oraz umożliwili zainteresowanym testy znanych marek narciarskich, takich jak: Elan, Nordica i Majesty. Testy odbyły się na stoku Beskid Sport Areny.
  Ubiegłoroczny powrót do sprawdzonej formuły targów spotkał się z ogromnym zainteresowaniem firm. Na targi przyjechało 27 wystawców reprezentujących 62 znane marki sportowe. Nas oczywiście interesowały stoiska firm związane z narciarstwem biegowym oraz alpejskim. Były to oczywiście stoiska takich znanych marek sportowych jak Leki, Alpina, Toko, Blizzard, Rode, Swix, Maplus, Kunzmann, One Way, Nordica i Elan.
Beskid Sport Arena – testy nart zjazdowych
     Na stoku Beskid Sport Areny testowaliśmy wiele modeli nart zjazdowych Elana i Nordicy, nawet tych które wejdą oficjalnie do sprzedaży dopiero w sezonie 2018/2019. Najbardziej przypadł nam do gustu model - Nordica S3 Sentra. Narty te z łatwością prowadziły się zarówno po odcinkach trasy pokrytej świeżym opadem śniegu jak i po stromych zlodowaciałych zboczach, czyli w takich warunkach jakie akurat panowały podczas testów. Może to była zasługa odpowiednio dobranej struktury i smarowania nart. Ale nie tylko. Na pewno decydującym czynnikiem był dobór optymalnego tuningu, czyli naostrzenia krawędzi tych nart pod odpowiednim kątem. Narty tego modelu są bardzo lekkie. Ich konstrukcja a zwłaszcza zastosowanie balsy pozwoliły na znaczne obniżenie wagi tych zjazdówek.
Mroźna Góralska Biesiada
     W sobotni wieczór organizatorzy zaprosili wystawców oraz gości na góralską biesiadę.. Pomimo siarczystego - 13 stopniowego mrozu, przy ognisku panowała gorąca atmosfera. A to wszystko oczywiście za sprawą lokalnej góralskiej kapeli, wybornego jadła oraz lokalnego grzańca, którego przysłowiowe volty znacznie dominowały nad stopniami panującego mrozu.
Galeria:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz