czwartek, 1 marca 2018

Pyeong Chang 2018 - medaliści igrzysk olimpijskich w naszym obiektywie


     W galerii prezentujemy zdjęcia medalistów Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeong Chang 2018, których „uwieczniliśmy” przed olimpiadą w Korei, podczas zawodów Pucharu Świata, Letniej Grand Prix oraz Mistrzostw Polski. Sportowców tych darzymy wielkim szacunkiem.  Podziwiamy ich profesjonalne podejście do sportu, pasjonujemy się  ich walką o najwyższe laury sportowe, rekordy i medale, zwłaszcza te najcenniejsze - olimpijskie.

Pita Taufatofua – prawdziwy coubertinowski, nowożytny olimpizm
       Jak inne jest podejście do igrzysk tego reprezentanta Tonga. Poznałem Go 6 stycznia 2018r. podczas MP w biegach narciarskich w Jakuszycach. Startował w biegu na 15 km stylem dowolnym i zajął ostatnie 40 miejsce, przegrywając z mistrzem Polski - Dominkiem Burym prawie 40 minut. Jego radość na mecie była przeogromna. W jego przypadku wynik z Jakuszyc dał mu kwalifikację olimpijską.  Później już w telewizji oglądałem tego sportowca w tradycyjnym stroju ta-ovala,  maszerującego wesoło z flagą swego kraju, podczas ceremonii otwarcia Igrzysk w Pyeong Chang. W Korei startował na takim samym dystansie jak w Jakuszycach z tym, że nie zajął już ostatniego miejsca. W Stawce 116 biegaczy zajął 114 miejsce. Pita ma za sobą również start w MŚ w narciarstwie klasycznym w 2017 roku. Wystartował w sprincie zajmując 153 miejsce. Ale to nie koniec dokonań tego by się chciało powiedzieć narciarza. W roku 2016 wystartował w Igrzyskach w Rio de Janiero . Jak wspomnę, że w taekwondo i to że odpadł dopiero w 1/8 finału to zapewne tylko nieliczni mi uwierzą.
Mistrzowie olimpijscy Pyeong Chang 2018 w naszym obiektywie.
      W tym elitarnym gronie są dwie biegaczki narciarskie, reprezentantki USA, mistrzynie olimpijskie w sprincie drużynowym - Kikkan RANDALL i Jessica DIGGINS. Grono mistrzów olimpijskich uzupełniają skoczkowie narciarscy reprezentacja Norwegów Andre FORFANG, Andre TANDE i Andreas STJERNEN oraz mistrz olimpijski ze skoczni normalnej Andreas WELLINGER  i mistrz olimpijski na skoczni dużej Kamil STOCH.
Srebrni medaliści olimpijscy – Pyeong Chang 2018
      To oczywiście Andreas WELLINGER i Richard FREITAG zdobywcy srebrnych medali w drużynowym konkursie skoków oraz biegacz narciarski z  Włoch Federico  PELLEGRINO wicemistrz olimpijski w biegu sprinterskim.
Brązowi medaliści olimpijscy – Pyeong Chang 2018
      Reprezentanci Polski - Maciej KOT, Dawid KUBACKI, Stefan HULA i Kamil STOCH oni stanęli na najniższym stopniu podium olimpijskiego, drużynowego konkursu skoków. Na tym samym stopniu podium stanął w PyeongChang, biegacz narciarski reprezentant Francji Marc GAILLARD zdobywając medal brązowy w sztafecie.
Byli blisko podium, blisko upragnionych medali
      To wybitni sportowcy, zdobywcy medali olimpijskich i medali mistrzostw świata. Na tych Igrzyskach zajęli czwarte miejsca, najgorsze dla sportowców, tuż za podium. Nie ukrywam, że moim faworytem do olimpijskiego złota w biegu narciarskim na 50 km był Alex HARVEY z Kanady, ubiegłoroczny mistrz świata na tym dystansie i zwycięzca zawodów PŚ w sprincie rozgrywanych w roku 2014 w Szklarskiej Porebie - Jakuszycach. Tu w Korei  był czwarty na królewskim dystansie  50 km.  Blisko podium była także drużyna skoczków z Austrii. Tak utytułowani skoczkowie jak  Gregor SCHLIENZAUER, Stefan KRAFT i Michael HAYBOCK wywalczyli również 4 miejsce.
Galeria:
Złoci medaliści 
 Srebrni medaliści

Brązowi medaliści 


Blisko podium - 4 miejsce
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz