niedziela, 16 grudnia 2018

Szukamy śniegu - powitanie zimy 2018 - sezon III


    Sezon narciarski 2018-19 rozpoczęliśmy tradycyjne, naszym klubowym rajdem „Szukamy śniegu – powitanie zimy”. W dniach od 14-16 grudnia w ramach rajdu odbyliśmy 3 wycieczki.

    Na śnieg i prawdziwą zimę czekaliśmy do grudnia. Miesiąc dłużej niż przed rokiem. Zima w Jeseniki przyszła niespodziewanie. Wreszcie sypnęło śniegiem i to porządnie. W Czechach; na Pradziadzie, Paprsku i Rejvizie oraz po stronie polskiej na trasie z Bielic do Białego Spławu, i w wielu innych ośrodkach narciarstwa biegowego na trasy wyjechały pierwsze ratraki.  Na szlakach pojawili się pierwsi narciarze biegowi i typowi turyści miłośnicy narciarstwa śladowego. Zazwyczaj to alpejczycy pierwsi otwierali sezon zimowy, korzystając z jego uroków na przygotowanych specjalnie dla nich  sztucznie naśnieżonych stokach. 

Horne Udoli -  Mechove Jezirko -  Horne Udoli
   Trasa wycieczki liczyła 12 kilometrów i prowadziła z Hornego Udoli do Mechovego Jezirka. Prawie 30 centymetrowa pokrywa śniegu nieco utrudniała poruszanie się na biegówkach w tej przepięknej, zimowej scenerii. Byliśmy pierwszymi narciarzami, którzy tej zimy dotarli do Mechovego Jezirka. Kolejni narciarze  zmierzający do tego urokliwego miejsca mieli już porządnie założony przez nas ślad no i sucho w butach :-)
Rejviz  -  Bile Skaly - Rejviz
    W sobotę na Rejvizie czekały już na narciarzy idealnie przygotowane trasy biegowe. Słoneczna aura przy lekkim 3 stopniowym mrozie sprawiła, że na trasach pojawiły się rzesze  miłośników biegówek. Nasza wycieczka polegała na przejechaniu wszystkich odcinków przygotowanych tras  pomiędzy - Chatą Ferovka, Eko Farmą i Pensjonatem Rejviz  oraz szlakiem w kierunku na Zlaty Chlum do Bilych Skal. 

Javorna -  Chata Ferovka - Orlik - Javorna
   W niedzielę, ostatnią, najdłuższą wycieczkę  trzydniowego rajdu zaplanowaliśmy pasmem Orlika. Trasa  wiodła szlakiem z osady Javorna do Chaty Ferovka i dalej kierunku na Videlski Krzyż. Następnie na Rozdrożu pod Orlikiem prowadziła leśnymi drogami w kierunku na Orlik / 1204 mnpm/. Długość trasy to 22 kilometry. 
    Mamy nadzieję, że tak wspaniale rozpoczęty  sezon narciarski potrwa jak to już nie raz bywało „innymi laty” może aż do maja. Wtedy w pełni zrealizujemy nasze plany, te związane z udziałem w zawodach sportowych oraz te typowo turystyczne. Planujemy zdobycie kolejnych Narciarskich Odznak Turystycznych PTTK  -  złotej oraz dwóch srebrnych i ukończenie kolejnego w naszym klubie kursu na Przodownika Turystyki Narciarskiej.

Galeria:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz