poniedziałek, 31 grudnia 2018

Rajd dla Weroniki I Wiktorii


    
    Udzielenie wsparcia potrzebującym oraz uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości było główną inspiracją i przesłaniem naszego Rajdu. Dzięki tak wspaniałym ludziom uczestniczącym w tej imprezie zebraliśmy 1850 złotych, które zostały przekazane w całości na konto fundacji „Słoneczko” siostrom Weronice i Wiktorii Szynal ze Sosnówki k/Jeleniej Góry.

Od Wielkiej Soboty do Sylwestra
  Pierwszą imprezę charytatywną dla sióstr Weroniki i Wiktorii zorganizowało Stowarzyszenie Bieg Piastów. Wtedy 31 marca 2018 roku w Wielką Sobotę odbył się w Jakuszycach bieg narciarski w którym wystartowało 211 biegaczy. Zebrano wówczas dla sióstr ponad 16 tys. złotych. Druga impreza zorganizowana przez nasz Team Sport-Fotopress i sponsorowana przez  Stowarzyszenie Bieg Piastów odbyła się 14 kwietnia. Pierwotnie miała to być wycieczka narciarska na Pradziada. Jednak z powodu niesprzyjających warunków pogodowych odbyła się wycieczka rowerowa. Zebraliśmy podczas tej akcji od 14 uczestników - 750 złotych. To jednak nie koniec. Kolejną imprezą dla sióstr był Rajd Charytatywno – Niepodległościowy zorganizowany w dniu 29 grudnia, dwa dni przed Sylwestrem. Był to rajd narciarsko-pieszy na trasie z Petrikova do schroniska na Paprsku w Czechach. Pakiety startowe rozeszły się w mgnieniu oka. Ze sprzedaży 37 pakietów, zebraliśmy kwotę 1850 zł.
Serdeczne dzięki !!!!!!  -  sponsorom 
      W imieniu uczestników Rajdu oraz swoim bardzo dziękujemy Firmom i Instytucjom za wsparcie, dzięki któremu zorganizowaliśmy naszą  imprezę. Natomiast my, uczestnicy rajdu ponownie mogliśmy pomóc udzielając naszego skromnego wsparcia siostrom Weronice i Wiktorii w ich dążeniu do odzyskania pełni zdrowia i formy.  
     -     Sotima S.C. -  suplementydiety, Sixtus, Xenofit, EthicSport, Performance, Champion
     -     Stowarzyszenie  Bieg  Piastów
     -     Milka  -   sponsor  kadry  narodowej  skoczków  narciarskich
     -     Skoda  Lellek   Opole
     -     MGB Sport   -   dystrybutor  wyrobów  Alpina  w  Polsce
     -     Tour  de  Pologne   -   wyścig  kolarski  cyklu  World  Tour
     -     Stowarzyszenie  Instruktorów  i  Trenerów   Narciarstwa  PZN
     -     Akademia  Trenerska   Instytutu  Sportu  w  Warszawie
     -     Wojewódzkie  Stowarzyszenie  Ludowe  Zespoły  Sportowe  w  Opolu 
Tam na Paprsku wszystko co zielone – skryła już półmetrowa pokrywa śniegu  
     U nas w Głuchołazach deszcz i typowa jesienna plucha. Zero śniegu. Po półgodzinnym dojeździe do miejsca rozpoczęcia rajdu, Petrikov przywitał nas pełnią zimy. Zaraz po opuszczeniu samochodów z jej uroków zaczęła korzystać podróżująca z nami grupa jedenastu przesympatycznych maluchów. Te rozbawione dzieci swoją dzielną postawą w górach dodawały otuchy mniej zaprawionym „starszym kolegom” - wątpiącym w swoje możliwości. Tak zmotywowani, wszyscy dotarliśmy do Cisarskiej Loveckiej Boudy na wysokość 1013 metrów. Tu czekał nas zasłużony odpoczynek przy ognisku, pieczone kiełbaski i lampka szampana. Dla wielu naszych dzielnych maluchów było to pierwsze w życiu, zimowe zdobycie „tysięcznika”. Wyczyn godny odnotowania w historii polskiego alpinizmu.
 Gwiazdy polskiego sportu były z nami
     Naszą imprezę charytatywną swoją obecnością zaszczyciły znane sportsmenki. Są to mieszkanki naszego regionu, które rozsławiały Opolszczyznę odnosząc spektakularne sukcesy nie tylko na krajowych arenach sportowych ale również na imprezach rangi mistrzostw Europy czy Świata. To właśnie te panie  dekorowały medalami uczestników rajdu oraz wręczały im pakiety startowe : Irena Pakosz – jedenastokrotna medalistka Mistrzostw Polski Seniorów w biegach przełajowych i biegu na dystansie 10000m i 3000m, w tym pięciokrotna mistrzyni Polski. Złota medalistka Mistrzostw Świata Weteranów w biegach górskich i nordic walking. Janina Gapińska – Mistrzyni Polski i Europy weteranów w nordic walking. Medalistka wielu prestiżowych zawodów rozgrywanych w całej Europie. Katarzyna Świeca – wielokrotna Mistrzyni Polski Amatorów w biegach narciarskich zarówno w sprincie jak i biegach dystansowych rozgrywanych techniką klasyczną oraz dowolną. Zwyciężczyni cyklu zawodów Salamon Nordic Sunday. Stawała na podium wielu znanych biegów narciarskich w Polsce w tym, w Biegu Piastów i Biegu Gwarków. Katarzyna Gwiazdoń – mistrzyni Polski w triathlonie oraz kilkunastokrotna uczestniczka biegów narciarskich rozgrywanych na najdłuższych dystansach w tym na dystansie 50 kilometrów.
     Wśród nas, darczyńców, były dwie osoby niepełnosprawne. Nasi koledzy, którzy na co dzień również korzystają z różnych form pomocy, bez wahania wsparli naszą akcję.  Niestety z wiadomych przyczyn nie mogli być z nami. Zapewniali, że latem  dotrą na Paprska i to w dobrej formie. Dziękujemy !!!  
Piotr Studziński, Grażyna Hejnowicz, Brygida Kwiatkowska, Joanna Trębacz, Marcin Trębacz, Ewa Hojda, Agnieszka Świeca, Marcin Ślusarczyk, Ola Ślusarczyk, Grzegorz Ślusarczyk, Andrzej Ślusarczyk, Irena Pakosz, Piotr Pakosz, Bożena Wolak, Irek Wolak, Józef Michalczewski, Andrzej Sitarz, Dorota Bartnik, Irek Lewczuk, Jan Wróblewski, Jerzy Jasiczek, Katarzyna Gwiazdoń, Stanisław Przeworek, Janina Gapińska, Leszek Gapiński, Maciej Pinkowski, Ala Fidot, Adam Fidot, Malwina Bednarczyk, Ela Kojdecka, Darek Lisowski, Iza Lipińska, Ewelina Pakosz, Paweł Pakosz, Kasia Świeca, Elżbieta Świeca, Edward Świeca.
Przekaż  -  1%  podatku

KRS  0000  18  64  34
Cel  -  Wiktoria i Weronika Szynal  72/S

Galeria:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz