sobota, 14 marca 2020

"Szukamy śniegu - pożegnanie zimy" 2019-2020 - sezon IV

PRZERWANY SEZON

Zima zakończyła się przedwcześnie. Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa nie pozwoliła nam na „dojechanie” sezonu narciarskiego zgodnie z wcześniej zaplanowanym klubowym kalendarzem. Rozsądek kazał nam wszystkim odłożyć narty i zająć się ważniejszymi sprawami. Jednak już za kilka miesięcy zima ponownie  do nas wróci. Przyjdzie czas na kolejne wyprawy, wycieczki i rajdy narciarskie.

W minionym sezonie odbyliśmy 23 wycieczki narciarskie i 2 rajdy. Pierwszy z nich świąteczny, dwudniowy „ Szukamy Śniegu - Powitanie Zimy” odbył się 25-26 grudnia na Paprsku. Drugi rajd „Szukamy Śniegu - Pożegnanie Zimy” odbył się w Jakuszycach i na Hali Izerskiej w dniach od 27 lutego do 1 marca 2020 roku. Przebiegliśmy w tym sezonie na biegówkach 346 kilometrów. Zdobyliśmy kolejne dwie, małe złote  Górskie Odznaki Narciarskie PTTK.

Katarzyna zaliczyła jeden start w zawodach. W dniu 28 lutego 2020 roku wystartowała w 44 Biegu Piastów. W biegu na dystansie  30 km stylem dowolnym zajęła 26 m-ce  w czasie 2 godzin 23 minut i 36 sekund.  Już po raz drugi z rzędu wygrała kategorię branżową  „księgowych” oraz  zajęła 3 miejsce w kategorii wiekowej kobiet - K 20.

Ja natomiast, już po raz dziesiąty uczestniczyłem  w  Konferencji Polskiego Związku Narciarskiego i Akademii Trenerskiej Instytutu Sportu w Warszawie.  XXII Kursokonferencja odbyła się w dniach od 18–21 września w Krakowie a jej gospodarzem była Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha.