niedziela, 1 marca 2020

Team Sport-Fotopress - po raz 31 w Biegu Piastów

     
Za nami kolejny, rekordowy w obsadzie Bieg Piastów. W tegorocznym Festiwalu Biegów Narciarskich tak jak przed rokiem rozegrano 9 biegów. Padł kolejny rekord frekwencji. Zawody ukończyło 5907 biegaczy, czyli o 261 więcej niż przed rokiem. Nie wspomnę już o rekordowej liczbie startujących w biegach rozgrywanych stylem klasycznym na dystansach 42 km, 25 km, 15 km oraz Nocnej 13-tce.

Team Sport - Fotopress Nasz Team „ Sport- Fotopress”  w tym roku ponownie reprezentowała tylko Katarzyna. 
Tegoroczny  start  w Biegu Piastów był  jej dwunastym biegiem w tej imprezie, nie licząc trzech innych startów rozgrywanych w ramach Biegu Piastów. Dwukrotnego udziału w Wyprawie Polarnej Zuchów i startu w XXI Karkonoskim Biegu Narciarskim.  Bieg na dystansie 30 km stylem dowolnym ukończyła  w czasie 2 godzin 23 minut i 36 sekund, poprawiając tym samym swój ubiegłoroczny wynik o 6 minut i 5 sekund. Uzyskany czas pozwolił na zajęcie 26 miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet, trzeciego miejsca w klasyfikacji wiekowej K-20 oraz po raz drugi zwycięstwa w klasyfikacji branżowej księgowych. W naszych dotychczasowych 31 startach w  Biegu Piastów czterokrotnie zajmowaliśmy miejsca w pierwszej dziesiątce. Wielokrotnie byliśmy klasyfikowani w pierwszej trójce swoich kategorii wiekowych, kilkakrotnie je wygrywając. Wygrywaliśmy także klasyfikacje branżowe w grupie studentów, dziennikarzy i księgowych oraz trzykrotnie zajmowałem miejsca na podium w kategorii Straży Granicznej. 

WALEK  -  Walter Judka – jedyny uczestnik wszystkich Biegów Piastów


      Pan Walter w gronie przyjaciół i kolegów nazywany jest tak po prostu - WALKIEM. Jest jedynym  uczestnikiem Biegu Piastów, który startował we wszystkich, rozegranych do tej pory  44 biegach. Ma obecnie 77 lat. W tym roku, zupełnie przypadkowo miałem okazję poznać go i chwilę porozmawiać. Gdyby nie fakt, że pan Walter właśnie wraz z 10 letnią wnuczką Olą ukończył bieg na dystansie 6 km a ja z Katarzyną byliśmy w ostatniej fazie przygotowań do  startu na 30-tkę to przypuszczam, że nasze spotkanie nie zakończyłoby się tak szybko.  Powiedział, że dzisiejszy sześciokilometrowy dystans  był najkrótszym biegiem w  dotychczasowych  startach w ramach Biegu Piastów. Po przebytej niedawno operacji nie było innej opcji - lekarze zabronili mi jakiegokolwiek „kontaktu ze sportem”, powiedział mi pan Walter.  Jednak kontynuacja swojej 44 letniej przygody z Biegiem Piastów i  to czego nie odmawia się ukochanej wnuczce stawiającej pierwsze kroki w tej imprezie spowodowało, że nadal mamy pana Walka w grze. Oby zdrowie dopisywało a nieprzerwana passa trwała jak najdłużej.

Galeria:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz