sobota, 25 września 2021

Cross - Country UCI XCO C1

 


      W sobotę 25 września o godzinie 14.oo  w Parku Paulinum na trasę o długości 21.8 km wyruszył wyścig Cross-Country  elity kobiet w którym po raz ostatni w karierze wystartowała Maja Włoszczowska.  W walce o zwycięstwo liczyły się tylko dwie zawodniczki, Włoszczowska i Neff.  Na samum już finiszu  lepszą o 1.5 sekundy okazała się reprezentantka Szwajcarii aktualna mistrzyni olimpijska z Tokio Jolanda Neff. Maja zajęła drugie miejsce a na trzecim wyścig ukończyła  Katarzyna Solus-Miskowicz.

Za mną wspaniałe pożegnanie w Jeleniej Górze i niełatwy dzień głównie za sprawą Jolandy Neff, mistrzyni olimpijskiej z Tokio, z którą dzisiaj rywalizowałam przez cały wyścig. Myślałam, że na ostatniej rundzie uda mi się urwać, ale niestety nic z tego i na finiszu to ona okazała się silniejsza. Cieszę się z drugiego miejsca i z tego, że pojawiło się tak wielu kibiców, bo emocje na trasie były absolutnie fantastyczne. To był wspaniały dzień i przepiękne pożegnanie. Nadszedł czas żeby spróbować innego życia. Przede mną jeszcze jeden start w mistrzostwach świata w maratonie we Włoszech na Elbie już w przyszłym tygodniu. Chcę powalczyć o ostatnie trofeum w karierze. Marzę o tęczowej koszulce mistrzyni świata ale czuję trudy sezonu. Zobaczymy ile energii zostanie na ten ostatni wyścig " - powiedziała po zawodach Maja Włoszczowska.

     Przypomnę, że podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w maratonie na dystansie 80 km, które odbyły się 2 października w Tureckiej miejscowości Sakarya Maja Włoszczowska zdobyła srebrny medal.  Rozdzieliła wtedy na podium dwie reprezentantki Szwajcarii; Ramonę Forchini mistrzynię świata i Ariane Luthi. Znając charakter naszej mistrzyni jej nieustępliwość i wolę walki o zwycięstwo możemy liczyć na udany mistrzowski występ.

Cross - Country  UCI XCO C1

wyniki  elita kobiet  -  dystans  21.8 km

1.       Jolanda  Neff                Szwajcaria     -  1.31.21.16

2.       Maja  Włoszczowska              Polska    -  1.31.22.68

3.       Katarzyna  Solus-Miśkowicz     Polska    -  1.33.48.55

wyniki  elita  mężczyzn  -  dystans  25.9 km

1.       Ondrej  Cink      Czechy    1.32.28.38

2.       Filip  Helta          Polska     1.34.08.48

3.       Jan  Saska           Czechy    1.35.21.64


„ Śladami Uczestników – Annapurna South 1979 „

     Tuż przed dekoracją elity kobiet wjechał do parku Jelcz. Jelczem tym powróciła do kraju z nie do końca udanej wyprawy w Himalaje grupa uczestników programu "Śladami Uczestników – Annapurna Suoth”  wśród których był również ojciec Mai Włoszczowskiej pan Ryszard. Himalaista Ryszard Włoszczowski  w roku 1979 był uczestnikiem pierwszej Jeleniogórskiej wyprawy w Himalaje na Południową Annapurnę. Teraz po 42 latach z kolegami próbowali dotrzeć ponownie w tamte miejsca. Jednak konflikt Afgański, napady talibów i problemy wizowe nie pozwoliły na kontynuowanie   wyprawy. Po przejechaniu 10 tysięcy kilometrów powrócili popularnym „Jelonkiem „ do domu. Pan Ryszard zdążył na ostatnią dekorację córki.  Nie sposób opisać zaskoczenia Mai na widok podjeżdżającego Jelcza i ogromnego wzruszenia  z takiego spotkania z ojcem. Wspólnie z Elżbietą mieliśmy również powody do zadowolenia bowiem również niespodziewanie i z zaskoczenia spotkaliśmy naszych przyjaciół; Arka Perygę kierowcę Jelcza i Macieja Pietrowicza szefa tej wyprawy.

Galeria:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz