piątek, 24 września 2021

Maja Włoszczowska MTB Race UCI

 


     W  piątek i sobotę 24 i 25 września 2021 roku oglądaliśmy dwa ostatnie starty Mai Włoszczowskiej. Wyścigi  kończące  niezwykle bogatą karierę sportową naszej najlepszej kolarki górskiej nie należały do łatwych. W pierwszym z nich walczyła o mistrzostwo Polski a w drugim miała nie lada konkurentkę , bo aktualną mistrzynię olimpijską z Tokio. Raczej nie było lepszej okazji i  innej możliwości  zakończenia  sportowej kariery jak tylko  przed swoją publicznością na trasach w Jeleniej Górze, podczas jej własnej cyklicznej imprezy „ Maja Włoszczowska MTB Race UCi . 

 

    
     Od dwudziestu lat dostarcza nam niebywałych emocji i sportowych wrażeń .  Medalowy dorobek ma imponujący. Zdobyła dwa srebrne medale Igrzysk Olimpijskich. Była mistrzynią świata w maratonie górskim i w wyścigu cross-country. Dwukrotnie triumfowała w mistrzostwach Europy. To oczywiście nie wszystko. Ma jeszcze w dorobku 13 medali srebrnych i 5 brązowych  imprez rangi mistrzostw świata, Europy, Igrzysk Europejskich i krążków wywalczonych w maratonach MTB oraz sztafetach.  Dziesiątki medali Mistrzostw Polski w tym ten dzisiejszy. Wspomnę  również o początkach sportowej kariery Majki  i o jej dwóch startach w Głuchołazach w zawodach  cyklu „ Skoda Auto Grand Prix ‘’. W pierwszym z tych startów  17 kwietnia 2004 roku Maja Włoszczowska zajęła 2 miejsce. Rok później również 17 kwietnia  na trudnej i wymagającej trasie okalającej Górę Chrobrego  odniosła zdecydowane zwycięstwo pokonując  Annę Szafraniec i Magdę Sadłecką.

      Dzisiaj  wystartowała w organizowanych po raz pierwszy   Mistrzostwach Polski w Short-Tracku. Jest to nowa konkurencja  wprowadzona przez UCI, a zwycięzcy krajowi mogą zakładać koszulkę mistrza kraju. I właśnie taką koszulkę i ostatni złoty medal mistrzostw Polski zdobyła Majka zwyciężając w tych historycznych zawodach.

Wyniki : Mistrzostwa Polski XCC Short-Truck

                                                Elita kobiet  -  dystans 5.8 km

           1.  Maja  Włoszczowska                       Cross-Orlen  Cycling  Team          19.55.34 min

           2.  Katarzyna  Solus-Miśkowicz          KSM  Trek  Racing  Team             19.59.84 min

           3.  Paula  Gorycka                                Struby  Bixs  Team                        20.01.29 min

                                                Elita  mężczyzn  -  dystans  8 km     

     1.  Bartłomiej  Wawak                           Cross-Orlen  Cycling  Team           24.21 59 min

     2.  Filip Helta                                          SGR  Specjalized                          24.21.74 min

     3.  Karol  Ostaszewski                          Warszawski  Klub  Kolarski            24.38.65 min

Galeria:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz