czwartek, 2 czerwca 2022

Zavod Miru Grand Prix Jeseniky 2022 - Nations Cup Under 23

Dzisiaj 2 czerwca 2022 roku reprezentanci 23 krajów startem w prologu  o długości 3,4 kilometra zainaugurowali ósmą edycję Wyścigu Pokoju / Zavodu Miru /. Zgromadzona na  całej trasie widownia szczególnie głośno kibicowała reprezentantowi Czech Filipovi Reha, który jest  mieszkańcem Jesenika reprezentującym na co dzień klub Force Team Jesenik.

Dyrektorem sportowym wyścigu  jest były czeski kolarz zawodowy Leopold Konig.  W Jeseniku jest również inna gwiazda światowego kolarstwa, obecnie trener reprezentacji młodzieżowej Luksemburga Tomy Schleck., który w 2011 roku zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de France.

Prolog –  zwycięstwo gospodarzy i słaby występ kolarzy z Polski

Punktualnie o godzinie 17.oo na trasę prologu wyjechał pierwszy zawodnik  a po nim kolejno w odstępach 30 sekundowych pozostałych 137 kolarzy - reprezentantów Australii, Austrii, Belgii, Kanady, Czech, Danii, Francji, Niemiec, Anglii, Włoch, Japonii, Kazachstanu, Luksemburga, Meksyku, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwajcarii i reprezentacji Region Team Sazka.

Wyniki prologu:

1.      Vacek Mathias  Czechy            -  4,11,83 min

2.      Van Eetvelt Lennert  Belgia     -  4,11,94 min

3.      Watson Samuel  Anglia            -  4,12,47 min

Reprezentant Czech  -  Filip Reha z Jesenika zajął 28 miejsce. Najlepszym z reprezentantów Polski  był Michał Pomorski, który ukończył prolog na odległym 74 miejscu, tracąc do zwycięzcy prawie 14 sekund.